Internet 2Mb/s jakie ograniczenia?

Witam.

Mam takie pytanko, mam obecnie Internet na łączach tpsa 1Mb/s, kończy mi sie umowa za jakiś czas.

I chciałbym zamówić 2Mb/s tylko nie wiem czy są jakieś ograniczenia jak z 6Mb/s ze musze być blisko centrali? Jak to jest z tymi 2Mb/s :smiley:

Dzwoniłem do ludzi z tpsa, ale oni powiedzieli ze jak juz sie zdecyduje i podpisze umowe to dopiero wtedy sprawdza czy jest taka możliwość. (bez sensu ze mam w ciemno podpisywac umowe a pozniej sie okaze ze bedzie 1Mb/s)

pewnie osoba z którą gadałeś była wstawiona albo kompetentna inaczej… ja zmieniłem neostratę na UPC i jestem zadowolony (płacę relatywnie mało i jak na razie speed taki jak trzeba), na kij mi łącze 6Mbit skoro upload na żałosnym poziomie 256 Kbit, u mnie spokojnie wyciągałem 5Mbit a na upartego czasem i 6, mieszkam około 2 km od centrali,

Tyle że nie moge zmienic na UPC, tylko internet na laczach tpsa :stuck_out_tongue: niestety. I chcialbym 2Mb/s, nie 6.

A co do ludzi od tpsa, to kto wie co oni tam wyprawiaja po drugiej stronie kabla :smiley:

Witam wstąp osobiscie do tp i poproś żeby sprawdzili

Ograniczenia są takie, że im dalej od centrali, tym mogą nie mieć czym to pociągnąć, a dla jedenej osoby nie opłaca im się kłaść tyle drutu. Czytałem kiedyś, że pewien pan chciał internet, a że mieszkał na wsi, a rozdzielnia była już obcioążona, to mieć nie za bardzo mógł.

Znajomy miał podobny problem. Zamówił 2 MB/s ale łącza nei wydalały. 1Mb/s tez nie było. WIec teraz ma 512kb/s. Umowę mu przepisywali bo to ich wisna skoro nie mogą się wywiązać z umowy. Płaci teraz za 512kb/s wiec nie musisz sie martwić przepiszą ci na pewno. Pozdrawiam.

Witam ponownie. :wink:

Mam do Was takie pytanie.

Parę dni temu dzwoniłem do Netii, aby przedłużyć umowę na neta (z 1 na 2Mb). Problem w tym, że nie potrafili mi odpowiedzieć na pytanie, czy prędkość 2Mb będzie osiągana czy nie, jeśli nie będzie to umowę przepiszą na 1Mb, 15.01 Netia wysyła do tpsa pytanie czy mogę mięć owa prędkość. Gdy 15.01 włączyłem maszynę, to przy połączeniu pokazuje mi się 2,4 Mb/s zamiast 1,3Mb/s, tyle że prędkość jest na poziomie 1Mb/s tak jak było. Starą umowę mam do 31 stycznia. Czy to oznacza, że tpsa dała pozytywną odpowiedz (przełączyła mi łącze na 2Mb/s) i muszę poczekać do 1 lutego, aż Netia włączy mi te 2 Mb/s? Czy może, jak już mi pokazuje w połączeniu 2,4Mb/s to powinno tyle być? :stuck_out_tongue:

Może serwery stron na które wchodzą są wolniejsze? Po za tym zależy w czym Ci pokazuje… Bo mi w FF też kiedyś pokazało 100 000 000 kbps przez 5s, a potem znów wszystko się ciągło. BTW, nikt za darmo Ci niczego nie da, raczej nie masz tyle. Choć możesz sprawdzić jakimś speedtestem w necie.

:x Przeczytaj temat 2x zanim coś napiszesz! Piszesz w ogóle nie na temat. :wink: