Internet 4 mb/s i ogromny ping

Witam, mam problem, ponieważ mam internet radiowy 4mb/s a ping wynosi minimum 250-300 … Jak gram w cs-a to na niektórych serwerach (polskich) mam ping 800-1000 i nawet się ruszyć nie mogę … Pobiera mi z prędkością 300-350 kb/s a na speedtest.net pokazuje że pobiera mi 460 kb/s i że ping mam 69 więc nie mam pojęcia co mogę zrobić żeby ogarnąć neta. Kolega który mieszka odemnie jakieś 500m ma internet 2mb/s od tego samego dostawcy i gra na tym samym serwerze co ja i ma ping 50-60 … Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam

Możliwe, że coś siedzi w systemie i warto podać logi.Jeśli widzisz podejrzane zachowania to zamieść temat w dziale Bezpieczeństwo.

Wykonanie logów OTL/Extras:

http://forum.dobreprogramy.pl/analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Zasady wklejania logów:

http://forum.dobreprogramy.pl/zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html. Pozdrawiam.

Skontaktuj się z dostawcą, kiedyś miałem podobny problem, u mnie pingi po 999ms, a u innych normalnie i okazało się, że blokowane były porty. Masz publiczne IP czy jesteś za NATem?

no mam normlane IP ;D mam tak jak każdy chyba

Widzę, że się nie rozumiemy. Od dostawcy dostajesz publiczne IP czy prywatne? Jeśli nie wiesz, zapoznaj się z tym tematem :arrow: publiczne-czy-prywatne-sie-dowiesz-jak-sprawdzic-t436771.html. Jeśli korzystasz z jakiegoś routera, to sprawdzasz adres po zalogowaniu się do routera.

mam to : Adresy prywatne klasy C

Od 192.168.0.0 do 192.168.255.255 (domyślna maska podsieci 255.255.255.0)

Wychodzi na to że mam adres prywatny nie ?

Masz jakiś router? Jeśli nie i taki adres masz od dostawcy, to jesteś za NATem ISP. Jak pisałem, kiedyś miałem podobny problem, administrator odblokował porty i opóźnienia zmalały. Jeśli jesteś w tej samej sytuacji, zgłoś problem administratorowi sieci lub na infolinii, jeśli nie masz bezpośredniego kontaktu z administratorem.

Nie mam routera więc myślę że to będzie to co napisałeś powyżej. Postaram się skontaktować z administratorem sieci jak najszybciej i uzgodnić to i owo. Całe szczęście że nie będę już miał tego cholernego neta radiowego, za 3 miechy będę miał na światłowodzie więc mam nadzieje że nie będę się martwił o wolnego neta ;D Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrawiam