Internet 7mb, predkosc w kompie ok. 500kb. Co jest?

Witam,

przeprowadziłem się z polski do belgi, tutaj mam kabelek do routera, internet 7 mb, wysylanie 500kb. Wyłączyłem w routerze wifi, wyłączyłem firewalla, a na speedtescie wyskakuje pobieranie 500 kb… Dlaczego?

Czasami działa z pełną prędkością internet (7mb) a czasami wolno. Dlaczego tak jest? Coś go blokuje? Wywaliłem program Cfosspeed i net przyspieszył, ale coś jeszcze jest nie tak. Może być komp zasyfiony?? Windowsa mam od miesiąca zainstalowanego, ostatnio siedziała kumpela na necie i od tamtego czasu net muli. Może jakiś robak czy coś? Bo tak od piątku muli. :confused:

Może być też opcja, że jest przed świetami, dużo osób używa internetu i łącza zapchane?

Log z OTL.

emajer5 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Wrzuć logi z programów:

a) OTL

Ustaw Processes i Modules na All a w Custom Scans/Fixes wklej:

Przed uruchomieniem w/w narzędzi usuń wszysktie programy tworzące wirtualne napędy oraz usuń sterownik SPTD programem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Sprawdzałem na kompie z Wifi i muli także, ale net działa szybciej niż mój.

Może Router ma jakieś ustawienia, że max to ileś tam?

Na stronie belgacom.be (strona dostawcy internetu) dzisiaj gdzieś znalazłem informację, że pracują nad poprawą jakości łącz. Może dlatego są takie zmuły?

W takim razie poczekaj kilka dni, kombinuj z ustawieniami routera jeśli problem nie ustąpi napisz maila do supportu Twojego ISP, zadzwoń do nich czy coś w tym stylu.Jeśli problem będzie dalej występował pokaż log z OTL o którym mówiłem w poście wyżej - może jakieś malware spowalnia internet.

Bym już dawno pisał/zadzwonił, ale słabo znam Francuzki wiec się nie dogadam. Czekam na patrona, on zadzwoni.

Dodane 01.01.2010 (Pt) 21:14

Okazało się, że był limit. Jednak teraz mam prędkość 3,5 mb, a powinna być 7mb. :confused: