Internet ADSL rozłącza się

Witam. Mój problem polega na tym że często rozłącza się internet. Bywa czas że wszystko jest ok przez kilka godzin a czasami rozłącza się co chwilę. Używam routera TP-link TD-W8901G, internet mam z Netii 6mb/s.

Oto parametry linii:

scaled.php?server=62&filename=parametryj.jpg&res=landing

Z takim tłumieniem powinni ci dać najwyżej 4Mb. Zgłoś do TP, może jest drobna usterka na twoim łączu

Spróbuj skrócić kable, ewentualnie je naprawić i router podpiąć jak najbliżej gniazdka. Wtedy może SNR nieco podskoczy. Dodatkowo spróbuj zmienić modulację na ADSL2+, o ile taka zadziała.

Też miałem ten problem.

Okazało się że był pęknięty kabel w ścianie. Przy lekkim wzroście wilgotności następowało zwarcie dla składowej ADSL, a telefon był.

Po wyschnięciu wszystko było OK.

Pewnego razu spadł mi filtr ADSL i też wszystko zaczęło się psuć. Po wnikliwej analizie odłączeniu filtra i diagnostyce rutera wszystko wróciło do normy.

:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

A więc tak kabli nie zdołam skrócić a na pewno kabla od gniazdka do routera bo kabel od routera do komputera jest bardzo krótki więc router musi być koło kompa a komp jest na pietrze a gniazdko na parterze. modulację wcześniej miałem już adsl2+ i jak zmieniłem na tą co teraz mam to nic to nie zmieniło.

Co do kabli w ścianie to bardzo prawdopodobne że coś się z nimi dzieje ale nie po namoknięci ale wydaje mi się że są stare tzn nie są wystarczająco dobre aby udźwignąć 6 mb/s ponieważ kiedyś miałem neta 1,3 mb/s i wszystko było cacy. Filtr raczej nie bo właśnie nie dawno wymieniałem na nowy i to też za wiele nie zmieniło.Jak coś to właśnie mam podłączone przez filtr telefon stacjonarny no i router.

Sprawdź czy karta sieciowa w komputerze ma wyłączony tryb oszczędności energii. Można to sprawdzić w panelu sterowania applet system.

jak masz możliwość przeniesienia PC na chwilę na parter i podpięcia jakimś krótkim kablem do gniazdka tel.to mógłbyś sprawdzić czy tłumienie coś spadnie i sygnał SNR podskoczy

Wszystko zależy od infrastruktury - na jednym “zadupiu” poleci maksymalnie 4 na innym (np u mnie) 10Mb. Zorientuj się wśród sąsiadów jak u nich ze stabilnością internetu. Druga sprawa takie tłumienie może być wynikiem dużej odległości od centrali - w takim wypadku tym bardziej nic nie zdziałasz.

Sorry że tak długo nie odpowiadałem ale miałem akurat w tamtym czasie ważniejsze sprawy na głowie. Więc tak wygląda sprawa podłączyłem inny komputer możliwie jak najkrótszym kablem i nowym i nic to nie zmieniło dalej takie same tłumienie było. Napisałem do netii i opisałem problem może oni coś wskórają ale wątpię.

Od razu wbijaj na infolinię TP/Orange bo to on serwisuje linię

OK już jest chyba lepiej pokaże parametry:

assadasd.png

Na razie przez cały dzień ani razu się nie rozłączył może już będzie dobrze.

Zdam raport z tygodnia jak się nie rozłączy to chyba netiia coś źle miała ustawione czy coś.

Podcięli ci synchronizacje - masz 5 Mb kosztem lepszego marginu, lepszy rydz niż nic.