Internet Air-bites

(Ygor) #1

Witam,

Niedawno zalozylem sobie neta w firmie air-bites nie wiem czy wiecie o co be http://www.air-bites.pl podlaczaja internet na takiej zasadzie ze w domu doprowadzaja DSL TP 1000 do tego podlaczaja router wifi karte wifi do kompa i to kosztuje 80 zeta za 1Mb. I sytuacja wyglada nastepujaco ze W eMule mam Low ID a w azureusie mam klopot z natem - nie moge sie z nikim polaczyc bezposrednio. Doszedlem juz do tego ze to wina routera i zeby wszystko bylo ok musze przepuscic w nim odpowiednie porty ale router jest zahaslowany i oczywiscie ISP mi nie podal tego hasla. Czy ktos ma u nich neta i probowal wydebic haslo ? napisalem im maila ale cos nie odpisuja i jestem ciekaw czy byl jakis precedens. No i jeszcze wynikla taka opcja ze z azureusem wczesniej nie mialem klopotu z natem - non stop zielone buzki i transfery rzdu 40-120 kb a tu nagle od paru dni sa same zolte buzki i trnsfer nie przekracza 15 kb - macie jakies pomnysly co moglo sie zwalic ? dzieki pozdro

(Asterisk) #2

Admin poustawiał wszystko tak właśnie :frowning:

(Ygor) #3

nie jestem pewien czy oni maja zdalny dostep do tego routera bo nie sadze zeby mi jakos inaczej porty zablokowali chyba ze… moga u siebie zablokowac ?

Złączono Posta : 13.12.2005 (Wto) 23:11

szlag mnie trafia jak widze 184 b/s :evil:

(Asterisk) #4

Skoro

to zapewne tak jest

(Ygor) #5

wkurzylem sie i zrobilem nastepujaca rzecz - odlaczylem router i podlaczylem modem dsl bezposrednio do sieciowki w kompie i juz nie ma blokowania portow :smiley: ciekaw jestem czy oni sie pokapuja - adres ip jaki widzi strona do testowania lacza jest taki sam… ale podejrzewam ze jakby chcieli sprawdzic cale polaczenie to moze doszliby do wniosku ze z modemem DSL laczy sie bezposrednio komputer a nie router nadajacy jakies inn IP wewnatrz… dobrze kombinuje czy nie ?

(Asterisk) #6

Uważaj, bo podpadnesz providerowi, a i tu też możesz :frowning:

(Darek2000) #7

Witam.

Tak jak ygor też od kilku dni ma łącze od AirBites. Ogólnie nie narzekam,

ale jeżeli chodzi o eMula to mam niestety lowid :frowning: . Zastanawia mnie jak

przekierować porty. Z tego co powiedział mi instalator to portów nie blokują,

ale też nie przekierowują. Zastanawia mnie też dlaczego jest ten router.

Dowiedziałem się, że po to żeby nie mozna było rozdzielać łącza, a jak

rozdziele to i tak będą wiedzieć. Jeszcze kwestia ograniczenia transferu.

W umowie jest mowa o 25GB tak jak w wypadku neo 1Mb, ale na stronie

tpsa przy DSL 1000 nie ma o tym mowy. Wiec wynikało by, że oni moga

ograniczyć transfer po przekroczeniu limitu. Ciekawe jak? Wiem że nie

mozna wyłączyć routera z sieci na dłuższy okres bo zapomni ustawień i

będą musieli przyjechać go konfigurować. Wiem że mają zamiar olać

tepse i samemu zakładać jakieś połaczenia radiowe, co mogło by

tłumaczyć ten router (ma mozliwość wejścia sygnału radiowego -druga antenka).

Ygor jakie wpisałeś dane w ustawieniach karty sieciowej przy połaczeniu

bezpośrednio do modemu tepsy? Spróbuje tak podłaczyć.

(Ygor) #8

Po pierwsze odpowiedzieli mi ze router nadaje IP dynamicznie wiec nie mozesz przekierowac portow. Po drugie nie podadza hasla po trzecie a pytales co by7 bylo jakbys bezposrednio modem pod sieciowke podpial ? (u mnie siora instalacje odbierala a ona srednio kumata jest). A azureusa uzywasz ? co do ograniczenia transferu to na stronie jest ze po przekroczeniu poki co nie beda ograniczac ale gdyby tak mialo byc to sie dowiesz oi tym co do danycjh w konfiguracji polaczenia - jezeli z tpsy byli u ciebie wczesniej niz air bites to razem z modemem dawali taka karteluszke i tam wszystko bylo moge ci podac dns njatomiast adres bramy domyslenj i adres ip kompa bedziesz mial inne bo modem i komp sa inne (modem dsl) wiec nie wiem czy to ma wiekszy sens… moj kumpel z pw tez sie tak podlaczyl ale od dawna nie byl na zajeciach wiec nie moge z nim pogadac … a juz wiem wpisz w uruchom : cmd /k ipconfig /all i tam ci wszystko wyskoczy co masz wklepac… jakby ci sie udalo to napisz tutaj i napisz co masz zamiar dalej z tym robic. jeszcze jedno nie kasuj polaczenia sieci bezprzewodowej tylko utworz sobie nowe polaczenie

Złączono Posta : 14.12.2005 (Sro) 23:44

jeszcze jedno do asteriska wiesz chyba nie umieszczam a). tresci niezgodnych z prawem na bank b). sposobow oszukiwania firm czy instytucji - airbites nie oszukuje bo w sumie i tak korzystam z tego dsl i tak a tpsy tez bo i tak korzystam z tego dsla i tak…

Złączono Posta : 15.12.2005 (Czw) 20:37