Internet bardzo czesto się rozłancza

Witam!

Mam internet Orange FreeDom modem ZTE ZXDSL 852,od jakiegoś miesiąca mam roblem otóż Internet bardzo często się rozłącza.Raz co 5,10 lub 2 minuty.Czy jest to wina komputera czy dostawcy internetu,jak to naprawić?? bardzo proszę o POMOC ![-o<

lucas007 ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Miałem kiedys dokładnie ten sam problem z orange. Wina leży po stronie dostawcy internetu. U mnie to trwało ponad dwa miesiące kilkadziesiąt telefonów do centrali Orange #-o aż wreszcie problem rozwiązali gdzieś w skrzynce telefonicznej…w moim mieście

A czy formatowałeś przed tą naprawa kompa bo się zastanawiam czy jest sens u siebie zrobić,tak mi radzili w Biurze O.Klienta

Spróbuj tak:

  1. Zainstaluj modem na innym kompie i sprawdź czy efekt występuje,

  2. Jeśli tak to zainstaluj na lapku i sprawdź w innej lokalizacji (problemy u dosyawcy) Orange.

Raczej po stronie dostawcy. Ale te modemy są dość złej jakości, najlepiej by było gdybyś mógł od kogoś pożyczyć router i na nim sprawdzić.

U mnie po założeniu Orange Freedom Pro co prawda nie rozłączało, ale były problemy z nawiązaniem synchronizacji i dość duże pingi. Winnym okazało się gniazdo ptasie w puszce telefonicznej (na słupie). Więc powinni przyjechać (nie “informatyk” tylko monter, ten ze słuchawką) i wszystko posprawdzać.

“Raczej” to pojęcie dość ogólne - router na kartę sim jest dość cięzko pożyczyć.

Proponował bym spróbować na lapku w kilku lokalizacjach i sprawa będzie oczywista.