Internet bezprzewodowy najmniejszym kosztem

Witam!

Sprawa wygląda następująco: potrzebuję dość pilnie internetu bezprzewodowego do laptopa na okres jednego miesiąca, i to jak najmniejszym kosztem. Nie chcę podpisywać żadnej umowy, bo od września wracam do łącza stacjonarnego, po prostu do końca wakacji potrzebny mi jest dostęp do Internetu bez podłączania kabla. Z tego co się zorientowałem, istnieją oferty typu “Internet na kartę” u operatorów komórkowych, z tym że do nich potrzebny jest np. modem USB, który trochę kosztuje. Przeglądałem oferty na Allegro i widziałem parę aukcji modemów, ale niezbyt się na tym znam i nie wiem czy każdy modem pasuje do każdego operatora itd. Ogółem, chciałbym prosić aby ktoś bardziej obeznany w temacie polecił mi skąd wziąć modem, jaki on powinien być i u którego operatora kupić “doładowanie” czy jak to tam nazwać. Nie zależy mi na zawrotnej szybkości czy na wielu GB transferu, potrzebne mi to głównie do korzystania z komunikatora internetowego, a to chyba nie jest zbyt transferożerne :wink: No i żeby było jak najtaniej. Liczę na pomoc! :slight_smile:

Pozdrawiam

Nie orientuję się odnośnie taryf ale jeden mój znajomy ma internet w Play na kartę i podobno doładowanie za 50zł starcza mu spokojnie na miesiąc a dość intensywnie korzysta z YouTube, na przykład. Z tego co się orientuję to w Heyah koszt transferu jest dość tani a przynajmniej był, z tego co pamiętam z ulotek, jakieś 2gr za rozpoczęte 100kB. Najlepiej rozejrzyj się po ofertach, wszystkie promocje/taryfy znajdziesz na stronach operatorów.

Co do modemu, jest on praktycznie zbędny jeśli posiadasz telefon, który posiada funkcję modemu. Jeśli jednak twój telefon obsługuje co najwyżej GPRS to o ile na telefonie da się przeżyć to do laptopa kupiłbym jednak modem USB :slight_smile:

Pozdrawiam!

Trochę szkoda mi pieniędzy, żeby kupować na miesiąc modem USB, z tego co zauważyłem najtańsze kosztują ~100 zł. No ale jeżeli nie znajdę innego wyjścia, to chyba tak zrobię. A jeżeli chodzi o telefon to mam Nokię 2700 classic, wg specyfikacji technicznej ma GPRS i EDGE, więc nie wiem czy to umożliwi komfortowe korzystanie z Internetu :wink: Właściwie to tak jak pisałem, zależy mi głównie na bezproblemowym korzystaniu z komunikatora, więc może na tyle wystarczy EDGE?

Raczej to nie będzie komfortowe korzystanie jeśli chodzi o przeglądanie stron - tu najlepiej sprawdzi się telefon z UMTS. EDGE spokojnie Ci wystarczy do komunikatora.

OK, dzięki za odpowiedzi. Jeszcze ostatnie pytanie :wink:

Jest sobie taka aukcja:

http://allegro.pl/item1182412925_modem_ … mdata.html

Czy ten zestaw to wszystko czego potrzebuję? Wystarczy podłączyć do laptopa, zainstalować sterowniki z płytki i będzie działać?

Tak, taki zestaw Ci wystarczy tylko zauważ, że to jest modem przeznaczony akurat do iPlusa i w opisie można przeczytać, że posiada SimLocka, więc na to musisz zwrócić uwagę, bo karta innego operatora nie będzie działać i oprócz tego, możliwe że potrzebna będzie aplikacja danego operatora, jeśli chcesz korzystać z innej sieci niż ta, do której dostęp akurat ten modem umożliwia.

Pozdrawiam!

iPlus mi pasuje, więc to żaden problem. Już kupiłem, czekam na dostawę - wielkie dzięki za pomoc!