Internet bezprzewodowy nie działa poprawnie

(Michal1 2) #1

Witam.

Od jakiegoś czasu mam możliwość korzystania z internetu bezprzewodowego Orange Business Everywhere 7,2Mb. Mam również Neo 1Mb przez router na kabel :slight_smile: oczywiście jak korzystam z Orange to Neo wyłączam i odwrotnie. Jednak prędkość którą powinienem mieć jest inna. Ta co do mnie dociera przypomina 128kb :expressionless: tzn jak sprawdzałem na speedtest.net to Download było około 150 a Upload ponad 300 :shock: i ping też ponad 300 :o . Wraz z zainstalowaniem modemu utworzyły mi się dwie nowe sieci: Telefoniczne - Business Everywhere i Sieć LAN lub szybki internet - Połączenie sieci bezprzewodowej. Przy tym drugim jednak pisze że brak połączenia :expressionless: może tu trzeba coś zrobić.

Modem to: Option Icon II HSDPA/3G/EDGE/GPRS

Bardzo prosiłbym o pomoc.

(Atuzar) #2

Prędkość dobrze pokazuje speedtest i tu nie ma błędu. Masz łącze w neo 1Mb (1024 kb) a speedtest pokazuje tobie prędkość w kB (duże B- jest różnica) Czyli twoje łącze musisz podzielić przez 8 i wychodzi 128kB :-). To że pojawiły się nowe sieci to z powodu modemu orange. Połączenie "Telefoniczne - Business Everywhere" to jest połączenie do internetu przez telefonię komórkową czyli to co dokładnie kupiłeś (czy dostałeś) od orange i do tego się łączysz przez program z płytki którą dostałeś do tego modemu. Modem ten spełnia też funkcję karty wifi ( bezprzewodowa sieć) ale z niej korzystasz jedynie jeśli masz w domu sieć bezprzewodową ewentualnie jest w okolicy jakiś darmowy HOTSPOT i stąd masz połączenie "szybki internet - Połączenie sieci bezprzewodowej"

(Michal1 2) #3

A co to jest HOTSPOT?

Neo nie ma nic do tego. Po prostu ją mam i tyle. Już o tym pisałem. A Orange nie daje takiej prędkości jak powinno.

Więc chyba posiadając modem (karta wifi ?) to powinienem mieć dostęp do tej prędkości za jaką płacę czyli 7,2Mb a tak nie jest.