Internet bezprzewodowy we Francji

Witam.

Potrzebuje założyć bezprzewodowy(coś jak blueconect) w laptopie we Francji. I teraz nie wiem czy opłaca mi sie tam mieć polskiego postewce czy lepiej zamówić tam na miejscu ich odpowiednika blueconektu??? I czy jeżeli już mam laptopa to do jakiego wejścia będzie należało podpiąć tą katre które jak rozumiem dostane aby móc korzystać z takiego internetu.

Zalezy gdzie się częściej znajdujesz.

Podejrzewam jednak że bardziej się opłaca wziąć we Francji bo w Pomrocznej mamy internet najdroższy w EU.

najlepiej wes we francij, ;D dostaniesz klucz usb dzialajcy jak komorka 3G sygnal odbiera… ale musisz go kupic od nich, ale sa jeszcze takie chyba na wejscia sd tez dobre :slight_smile: i ciensze xD ja mieszkam w Belgii i uzywalem tego u najlepszego operatora w Belgii Proximusa wszedzie mialem zasieg 3G+ tylko ze, no tylko ze mulilo XD tyle promocij dali kurde ze duzo ludzi to wzielo a najgorzej to bylo w weekendy bo jak sie bralo neta stacjonarnego to dostawalo sie gratis internet bezprzewodowy w week endy i tak mulilo xD zobacz czy twoj operator jest dobry czy ma duzo anten 3G i czy duzo osob z niego korzysta bo np. u mnie w belgii to max 200 osob na jednej antenie moze byc. Placilem 50 € za transfer bez limitu tylko ze jak robilem test na speedtest net i pl to mialem tylko 500MB/s a mialo byc minimum 2 (teoretycznie 7.2) teraz mam tez bezprzewodowy tylko modem troche wiekszy i sie podlacza przez kabel ethernet i do gniazdka w firmie Clearw’re :slight_smile: mam teoretycznie 10 MB/s a realnie to 2-3 xD

Pozdro

Teoretycznie to nie może być więcej niż 7.2 Mbit./s.

A co do ilości nadajników też nie ma się co sugerować bo wielu operatorów i tak dzierżawi.

Zresztą zasięg zależy też od mocy nadajnika.

W Polsce Play ma mało nadajników za to są ustawione na potworne moce :stuck_out_tongue: - nie radzę mieszkać w pobliżu nadajnika Play bo można piec obiad na świeżym powietrzu :smiley: :smiley: :smiley:

Nie SD tylko PCMCIA.

Bez przesady, kuchenki mikrofalowe pracują na trochę innej częstotliwości :slight_smile: A to wszystko nie ma prawa przekraczać dopuszczalnych norm. Zresztą przecież tak samo, jak sygnał wysyła stacja nadawczo-odbiorcza, tak samo wysyła go telefon, bo to jest transmisja dwukierunkowa.