Internet bezprzewodowy - znikający pakiet danych

Witam wszystkich.

Sprawa jest tego typu, że gdy się połączę z siecią po kilku sekundach zauważam jak coś zjada mi pakiet. Aktualizacje mam wyłączone. Ma ktoś jakiś pomysł co może zabierać mi ciągle pakiet lub, czy jest jakiś dobry program monitorujący sieć.

Co masz na myśli pisząc że “coś zjada ci pakiet”, chodzi ci o spadek jakości/prędkości łącza czy masz na swoim łączu jakieś limity przesyłania danych i znika ci wykupiony pakiet?

Jeśli chodzi o firewall monitorujący i chroniący cię w sieci to polecam Comodo Internet Security.

Jeśli potrzebujesz programu który dokładnie ci pokaże jakie pakiety danych są przesyłane do i z twojego kompa to polecam to: http://www.dobreprogramy.pl/Wireshark,P … 13025.html

Jeśli podejrzewasz że masz jakiegoś wirusa który ci powoduje te problemy to polecam zapoznać się z tym: analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Chodzi o to, że cały czas mi pobiera MB. Nawet jak nic nie robię. Wystarczy, abym połączył się z internetem i zaczyna się.

Różne programy łączą się z internetem bez Twojej ingerencji.

Na przykład Windows łączy się z centralą by sprawdzić czy nie ma dostępnych aktualizacji.

Możesz mieć też zainstalowane programy typu toolbar,które są często bardzo aktywne.

Mógłbyś na przykład przesłać logi do analizy,ale nie wiem czy nie lepiej byłoby przenieść temat do działu bezpieczeństwo.