Internet Blueconnect w era :) pytania dotyczące internetu

Witam.

Postanowiłem kupić internet bezprzewodowy.

Szukając po necie natknąłem się na Erę.

Znalazłem ofertę blueconnect

http://www.era.pl/pl/indywidualni/taryfy/internet/blueconnect_komputer/abonament/promocja

i teraz pytania…

1.Czy blueconnect jest dobry?

2.Czy to serio jest 2 1mb za 39zł? (bo ja chciał bym ten na 24-miesiace za 39zł :slight_smile:

3.Czy gubi zasięg? :slight_smile:

  1. Czy to się opłaca?

Proszę o odpowiedzi :slight_smile:

Witam.

Nic nie przebije PLAY Online, jeśli chodzi o cenę i limit danych.

Musisz tylko sprawdzić zasięg sieci w Twojej okolicy: http://internet.playmobile.pl/maps/

Jeśli używasz komputera w domu pamiętaj: co kabel - to kabel :slight_smile: Zastanów się nad stacjonarnym.

Jeżeli faktycznie potrzebujesz mobilności i cenisz wygodę - bierz śmiało :slight_smile:

Pozdrawiam.

No właśnie ja dużo jeżdżę i potrzebuję takiego :slight_smile:

I to prawda że 39zł za 21mb/s?

I nie ma żadnych haczyków? :slight_smile:

To żeś palnął bzdurę.

Dziś pomagałem znajomemu zainstalować właśnie to “coś” zwane PLAY Online - prędkość 1mb/s (we wszystkich taryfach) i limit 10GB za 45zł (taką dostał cenę w specjalnej promocji dla abonentów) - taka cena za taką prędkość to ponury żart, pojechaliśmy i zwróciliśmy to.

To chyba żart że PLAY Online ma być niby najlepszy - w porównaniu z np. ofertą iPlus (podaję to jedynie w celach porównawczych) gdzie za 49zł ma się prędkość “do 7,2 Mb/s lub nawet powyżej 10 Mb/s” w zależności od wybranego modemu i 3 GB ale za dodatkowe 10zł (to chyba drobna kwota, przy wyższym abonamencie to jest tylko 5zł) dostaje się dodatkowe 100GB limitu czyli w sumie jest 103GB limitu za 59zł (a przecież Play jedzie na nadajnikach Plusa).

Gdzie ty coś takiego widzisz?

Na ich stronie ja widzę jedynie że do 21mb/s to jest tylko w abonamencie 149zł i do tego 35GB limitu a w niższych jest prędkość do 7,2mb/s i odpowiednio niższy limit (za 39zł jest prędkość do 7,2mb/s i 2GB limitu).

Tak czy inaczej uważam że zarówno Blueconnect jak i iPlus mają lepszą ofertę niż PLAY Online (nie wypowiadam się na temat oferty Orange ponieważ nie znaj jej parametrów).

  1. Masz możliwość zabrania zestawu na 30 dni i sprawdzenia go czy naprawdę będzie dla Ciebie dobry.

  2. Zgodnie z regulaminem:

  1. Gubi zasięg bo nie ma 100% pokrycia kraju i tak to jest praktycznie z wszystkimi operatorami - najgorzej właśnie jest z Play, który nie posiada własnych BTS`ów. Co do pokrycia sygnału:
  1. Ciężko powiedzieć. Raz do roku będziesz mógł odliczyć ulgę internetową - aż jej nie zlikwidują.

Sam abonamentowego dostępu do internetu nie mam - tylko zwyczajny prepaid w orange i aktualnie na samych doładowaniach wystarczą mi nagromadzone środki ze sporą górką. I od razu zaznaczam, że po za większymi miastami nie jest ciekawie z działaniem internetu w orange, o wschodniej części Polski już wole nie wspominać - tam nie ma 3G a dostęp do Edge jest chociaż jako taki.

No to teraz pytanie.

Czy jest jakiś dobry internet np. 4mb/s

i żeby nie miał limitu ściągania ?

Neostrada, Netia, inni operatorzy telefoniczni, operatorzy kablowi, Era Wimax, radiówka.

ALE JA CHCE MOBILNY

Orange free na karte - 0 limitow, predkosc do 7,2mb, 1gr/100kb, bonusy za doladowania http://www.orange.pl/portal/map/map/int … e_discover

No tak, nie ma limitów bo limitem jest stan konta na karcie… :wink:

Co do opłaty 1gr/100kb to trzeba pamiętać że płaci się zarówno za dane odbierane jak i za dane wysyłane (w tym także zapytania o adres strony i o samą stronę wysyłane do serwerów DNS i serwera strony) i w dodatku liczy się każde rozpoczęte 100kb czyli jak chce się otworzyć jakąś stronę to najpierw wysyła się zapytanie do dns o jej adres za które płaci się już 1gr jak za całe 100kb (nawet gdy ma ono wielkość mierzoną w b np. 70b) i kolejny 1gr za zapytanie do serwera o samą stronę (nawet gdy zapytanie nie ma 100kb) a potem na tej samej zasadzie za każde rozpoczęte 100kb danych już samej strony czyli gdy strona ma 301kb to płaci się za to 4gr + oczywiście za grafiki strony (zwykle stosuje się grafiki w plikach wielkości 50kb - 500kb ale może ich być sporo) i nalicza się to od razu za każdy wysłany/odebrany pakiet danych zamiast sumować wszystkie pakiety i naliczać się na koniec okresu rozliczeniowego (takie naliczanie jest korzystniejsze dla operatora) - tak jest u każdego operatora który podaje stawkę kwotową za przyjętą jednostkę danych (jak w tej ofercie 1gr/100kb).

Osobiście uważam że z ofert mobilnego internetu to najlepsza jest oferta iPlus http://www.iplus.pl/indywidualni-promoc … enowe.html - jest limit ale za niewielką dopłatą dostaje się dodatkowe 100GB limitu i prędkość jest do 7,2 Mb/s lub nawet więcej zależnie od modemu.

A jest jakiś internet bez limitu ?

W ofertach polskich operatorów komórkowych (internet mobilny) nie spotkałem się z tym, może w Ameryce by się udało znaleźć taką ofertę ale nie u nas.

Aż ciśnie mi się żeby napisać “Tak to nawet w Erze nie ma”…

No bez totalnych limitów to znam tylko radiówkę i chyba Era WiMAX jest bez limitów.

U każdego opa naliczanie działa tak samo.

Tak samo czyli tak jak to opisałem a nie każdy o tym wie.