Internet do laptopa - jaka sieć?

(Marekstepien) #1

Witam.

Brat posiada laptopa i ma do niego internet z iPlusa.

Osobiście muszę przyznać, że internet chodzi ładnie. Strony szybko się wczytują, spokojnie można śmigać po necie, odbierać pocztę, przeglądać filmiki na youtube itp.

Nie mogę powiedzieć jak to będzie odbierać u Ciebie czy w Poznaniu, ale skoro mapka pokazuje ze HSDPA to powinno tak być, gdyż brat nie spotkał się jeszcze z takim przypadkiem, że na mapie pokazuje HSDPA a nie łapało go.

Co do modemu to posiada ten Huawei E630 HSDPA 7.2 .

Pozdrawiam, Mav.

(boczi) #2

Lisq , proszę poprawić temat na konkretny - i na dodatek po co wielkie litery.

(Bolo92) #3

Do ściągania plików raczej nie, a dlatego bo o ile wiem ten internet posiada limity danych i to chyba jest w tym przeszkodą, chyba że znajdziesz taki pakiet który ma go dużo albo wcale.

Co do gier to raczej nie powinno być problemów, gry nie żużywają aż tak wiele łącza bo zaledwie prędkości modemowe lub czasami(rzadko to widziałem) 128kb/s

Zależy oczywiście jaki ping, ale skoro HSDPA to powinno to być blisko nadajnika i pewnie by hulało nieźle.

(Bolo92) #4

No pewnie 80-100mb to była równowartość 20PLN na karcie i dlatego to poszło tak a nie inaczej.

Jeżeli byś tak korzystał, a pewnie limit jest do 5GB lub mniej to też weź pod uwagę, że limit mógłby Cię ograniczać.

Jak teraz weszedłem to niby bez ograniczeń i ** a legenda dwie gwiazdki to:

Czy chyba 4GB limitu jest na miesiąc w tym pakiecie 110.

A orange.

http://www.orange.pl/portal/map/map/new ... 8703785581

abonament 120, nie wiem jak tam dokładnie z promocjami u obu operatorów no i musiałbyś popatrzeć, bo może w iplusie by Ci się udało jakieś zniżki na pół roku czy modem za zeta.

w Orange, aktywacja 60, abonament 120-Limit 6GB.

Iplus, aktywacja-nie wiem, abonament 110, limit-4GB.

Musisz popatrzeć gdzie by CI się opłaciło taniej na cały okres umowy.