Internet dopiero po restarcie w windows 7

(Damis Damis) #1

Witam,

mam problem z komputerem, a mianowicie z internetem. Mam zintegrowaną kartę sieciową i wgranego windowsa 7. Na początku było wszystko okej, a teraz prawie za każdym razem po włączeniu komputera muszę go restartować nawet kilkakrotnie, bo przy sieci jest zółty trójkąt z wykrzyknikiem i brak dostępu do internetu. Bardzo rzadko się zdarza, że nie muszę restartować komputera i internet jest od razu. Czym to może być spowodowane?

Pozdrawiam wszystkich.

(kranzio) #2

Skąd masz internet? Czy po drodze masz jakiś router? Jeśli tak, to być może router nie przydziela adresu IP komputerowi. Po uruchomieniu jeśli będziesz miał wykrzyknik uruchom cmd wpisz "ipconfig /all" i zobacz czy przydzielony masz adres IP. Ewentualnie później wpisz "ipconfig /renew". Jeśli to nie pomoże możliwe, że karta sieciowa uszkodzona i pozostaje sprawdzić na innej.

(Damis Damis) #3

Internet mam z MULTIMEDII Gorzów Wlkp. Ludzie narzekają na ten internet no ale tak się trafiło że ja go też mam i do tej pory nie miałem z nim problemu. Mam modem Motorola i Router TP-LINK TL-WR340G. Jeśli znów się pojawi wykrzyknik to zrobię tak jak piszesz. Narazie odziwo nie muszę go restartować. Nie wiem czy problem zniknął czy tylko teraz jest okej. Dzięki za instrukcje.