Internet dopiero po restarcie w windows 7

Witam,

mam problem z komputerem, a mianowicie z internetem. Mam zintegrowaną kartę sieciową i wgranego windowsa 7. Na początku było wszystko okej, a teraz prawie za każdym razem po włączeniu komputera muszę go restartować nawet kilkakrotnie, bo przy sieci jest zółty trójkąt z wykrzyknikiem i brak dostępu do internetu. Bardzo rzadko się zdarza, że nie muszę restartować komputera i internet jest od razu. Czym to może być spowodowane?

Pozdrawiam wszystkich.

Skąd masz internet? Czy po drodze masz jakiś router? Jeśli tak, to być może router nie przydziela adresu IP komputerowi. Po uruchomieniu jeśli będziesz miał wykrzyknik uruchom cmd wpisz “ipconfig /all” i zobacz czy przydzielony masz adres IP. Ewentualnie później wpisz “ipconfig /renew”. Jeśli to nie pomoże możliwe, że karta sieciowa uszkodzona i pozostaje sprawdzić na innej.

Internet mam z MULTIMEDII Gorzów Wlkp. Ludzie narzekają na ten internet no ale tak się trafiło że ja go też mam i do tej pory nie miałem z nim problemu. Mam modem Motorola i Router TP-LINK TL-WR340G. Jeśli znów się pojawi wykrzyknik to zrobię tak jak piszesz. Narazie odziwo nie muszę go restartować. Nie wiem czy problem zniknął czy tylko teraz jest okej. Dzięki za instrukcje.