Internet działa dobrze, ale ping jest wysoki


(Rufhs1) #1

Witam

Od kilku dni mam problem, otóż mam internet radiowy 2Mb, internet chodzi dośc dobrze, strony się ładują, lecz na speedtescie ping ciagle utrzymuje się na poziomie 500, jest to odczuwalne też w grach online. Skanowałem juz antyvirusem, czyściłem komputer itd, wyłączałem różne procesy które mogłyby wpływać na ten ping ale nic ni pomogło. Zrobiłem logi w programie OTL, prosiłbym o rzucenie na to okiem i ewentualne rady jak przywrócić ping do normalnych wartości ~40ms.

plik otl.txt: http://wklej.to/lrV7V

plik extras.txt: http://wklej.to/SG7jM


(krzych5610) #2

Wykonaj czyszczenie dysku z wykorzystaniem Killswitch.

 1. Pobierz skaner CCE, w twoim przypadku wersja 64 z http://forums.comodo.com/polski-polish/ ... #msg573032

 2. Wypakuj pobrany skaner do np. D:\CCE

 3. Odszukaj na liście programów - KillSwitch.exe

 4. Wyłącz, gdy jest taka możliwość, zainstalowanego antywirusa

 5. Uruchom KillSiwch.exe

 6. Poczekaj na wykonanie analizy

 7. Procesy nieprawidłowe zostaną wskazane kolorem czerwonym.

 8. Mogą się też pokazać procesy wskazane kolorem szarym, te nie mają znaczenia.

 9. Sposób postępowania z KillSwitch - http://forums.comodo.com/polski-polish/ ... #msg572843

 10. wykonaj czynności wg tego zalecenia

 11. Pomocną funkcją jest również ukrycie bezpiecznych wpisów, aby łatwiej operować tymi niebezpiecznymi "View> Hide Safe Processes".

 12. Po zakończeniu procedury przez Killswitch uruchom Qucik Repair i wykonaj zaleconą naprawę


(SnykeShadow) #3

Wysoki ping jest wadą Internetu radiowego. Wysokość pingu zależy przede wszystkim od obciążenia sieci radiowej w danym czasie. Internet radiowy jest zmorą graczy Online i praktycznie nic z tym nie zrobisz. Oczywiście Internet jako taki będzie Ci działał poprawnie (przeglądanie stron itp.), ale samo przeglądanie stron a gra Online to dwie różne bajki.

Zapewne wyczyszczenie komputera ze wszelkich „śmieci” nie zaszkodzi, ale na wysokość pingu będzie miał niewielki wpływ (o ile dbasz o stabilność pracy systemu i zrobisz to co zalecił kolega wyżej).

Moja rada to sprawdź wysokość pingu o różnych godzinach (dotyczy gier) – dzień/noc – przez kilka dni i porównaj. Jeżeli w poszczególnych dniach testu różnice w wartości pingu będą znaczne będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie – po prostu jest to wynik ruchu w sieci. Jeżeli będą to wartości stałe to jest coś nie tak z siecią i wtedy skontaktuj się z dostawcą Internetu i przedstaw problem.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana dostawcy Internetu z łączem kablowym.


(Pioruns) #4

Jeśli chcesz wyeliminować udział twojego systemu operacyjnego w spowolnieniu odpowiedzi na ping, użyj płyty LiveCD Ubuntu i tam zrób www.speedtest.net i www.pingtest.net.