Internet dziala na kablu a przerywa bezprzewodowo

Mam komputer polaczony kablem i trzy laptopy bezprzewodowo. Sygnal i predkosc na kablu sa idealne natomiast sygnal bezprzewodowy raz jest, raz nie ma. Nie sadze zeby byl to problem z internetem albo z linia telefoniczna bo nie mam przerw na kablu. Nie jest to tez wina routera bo to juz trzeci z takim samym problemem. Kupilam nawet panel niwelujacy skoki napiecia w sieci. Czy ktos mial kiedys podobny problem albo wie co moze az tak zaklocac sygnal?

podaj jaka jest odległość klientów od nadajnika

jakie przeszkody

co to za AP, motel itp

w pobliżu czasem nie pracuje inna sieć radiowa ? zmień kanał na inny

Odleglosc nie jest duza z pokoju do pokoju. Budynek jest z cegly. Sygnal jak juz jest - to jest bardzo silny, niestety zanika czsami nawet na pare godzin. Uzywam obecnie bezprzewodowy modem router Belkin N1 ktory ma zasieg do 425m. Jak mozna zmienic kanal?

ten zasięg to ściema i tak ;]

w ustawieniach wifi zmieniasz kanał ale nie znam tego routera więc dokładnie ci nie podam chyba że zrobisz parę screenów z menu tego routera i wstawisz tutaj

Dzieki, wiem ze z tym zasiegiem to przesada ale ma jeden z najwiekszych (biorac pod uwage te do domowego uzytku). Rozmawialam z kolega i okazalo sie ze mialam juz kiedys zmieniane kanaly i nie bylo zadnej poprawy.

Skoro raz sygnał jest bardzo mocny a innym razem zanika, to albo coś się dzieje z routerem albo z kartą WiFi w komputerze. Mogą też pojawiać się okresowo zakłucenia po włączeniu jakiegoś urządzenia w budynku, które musi być nędznej jakości. Tak na odległość ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeśli masz możliwość to spróbuj podłączyć pod sieć inny (pożyczony) komputer i sprawdź, czy te problemy również na nim występują.

beata567 tak czytam Twój problem i przypuszczam ze miałem coś podobnego… na Linksys WAG200.

Sprawdz czy predkosc transferu jest ustawiana dynamicznie - jesli tak ustaw na strałe 54 Mbps