Internet działa na Viście, na 7 - nie

(Lerhond) #1

Problem chyba został idealnie opisany. Mam Internet z kablówki. Działa na drugim kompie (Win7 RC), na telefonie (SE C905), na tym kompie na Viście (właśnie z niej piszę), ale na Win7 RC na tym kompie już nie. Do tego około 1,5 tygodnia temu - działał.

(janki111) #2

spróbuj przeinstalować sterowniki do karty sieciowej na win7

(system) #3

wejdź w menadżera urządzeń, znajdź sieciówkę i przywróć sterownik do starszej wersji

(p@wel) #4

Zanim zaczniesz przeinstalowywać sterowniki, upewnij się ze masz poprawne ustawienia IP w TCP/IP.

(Lerhond) #5

Ale Wi-FI działa, z siecią się łącze. Tylko Internetu nie ma.

A ustawień żadnych nigdy nie trzeba było zmieniać. Nawet nowym laptopem mógłbym się podłączyć i mieć Internet.

Do dostawcy dzwoniłem - powiedzieli, że systemu nie wspierają, bo nie jest jeszcze oficjalny i go nie testowali (dzwoniłem wczoraj). Powiedzieli, że mogę najwyżej sprawdzić, czy komputer pobiera adres IP z routera czy coś tego typu. Ale o tym, jak - już nie, więc tu pytanie do Was.

(system) #6

start uruchom CMD

w lini komend wpisujesz

ipconfig /all

i masz wszystko na talerzu

(p@wel) #7

Jeżeli nic nigdy nie musiałeś ustawiać, to znaczy ze masz automatycznie przyznawany adres IP.

Komenda ipconfig /all wyświetli tylko adresy IP na wszystkich zainstalowanych kartach (lacznie z wirtualnymi), ale nie dowiesz się tam czy jest to adres przyznawany automatycznie, czy tez jest to adres statyczny...

W Panelu sterowania, otwórz Sieć i Internet , Centrum sieci i udostępniania , a następnie kliknij polecenie Zarządzaj połączeniami sieciowymi.

Kliknij PPM na aktywne połączenie lokalne i wejdź we właściwości Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4). Upewnij się, ze adres IP jak również DNS jest ustawiony na "Pobieraj Automatycznie"

(Quigonmaster) #8

Jeśli internet jest z kablówki to na 100% po MacAddress-ie zobacz czy twoja karta w 7 i w Vista ma taki sam MAC jeśli nie to ustaw. Miałem taki sam problem po instalacji Win7 RC zmiana Mac-a pomogła.

(boczi) #9

Zerknij http://www.dobreprogramy.pl/Windows--mo ... 14397.html

(Adek09) #10

Też tak mi się wydaje.