Internet działa po kablu, po wifi nie

Witam, od jakiegoś miesiąca  mam problem z wifi w laptopie. Problem zaczął występować na windows 8.1, lecz po zmianie na 7 problem został ten sam, Po kablu wszystko śmiga, na wifi nie. Wifi nie działa u mnie w domu oraz w mieszkaniu, które wynajmuję. W kartach sieciowych wszystko jest teoretycznie dobrze, wifi jest włączone.

 

Po komendzie ipconfig /all:

Wpisałem to będąc połączonym po kablu, tak jest dobrze, czy wpisać jeszcze raz będąc bez internetu? Ma to jakiś wpływ?

Jeśli chodzi o jakieś porady to prosiłbym o wpisywanie ich w sposób łopatologiczny, abym zrozumiał. Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

wejdź do ostawień sieciowych i wyłącz wszystkie ekstra wirtualne karty sieciowe hamachi nie hamachi zostaw tylko odpalony wireless, sprawdź dokładnie czy łączysz się do swojego SSID i czy hasło się zgadza (zwracaj uwagę na mala i duża literę)

Zostaw odpalone tylko Intel® Centrino® Wireless-N 130

kliknij tez na ustawienie i IPv4 ustawienia sprawdź czy na pewno karta jest ustawiona na automatyczne otrzymanie IP, subnetu i bramy domyślnej i ze ustawienie dns jest automatyczne lub pierwszy DNS adres to 8.8.8.8 a drugi 8.8.4.4

Nie wiem jak sprawdzić czy łączy się ze swoim SSID, ale kilka dni temu wifi normalnie działało w domu a nie działało w wynajmowanym mieszkaniu, obecnie nie działa tutaj i tutaj. Hasło jest dobrze. Dla IPv4 Ogólne oraz Konfiguracja alternatywna jest na automatycznym, W połączeniach sieci bezprzewodowej wyłączyłem połączenia z siecią przez Microsoft VIrtual Miniport, więc włączona jest tylko karta Intel Wireless N 130. Niestety nie pomogło.

koksik202 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem postu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

A masz w ogóle zainstalowany program Hamachi? Jeśli tak, odinstaluj, uruchom ponownie system i sprawdź, czy jest poprawa. Programy tego typu często powodują problemy z dostępem do łącza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Karta działa jako AP. Wyłącz udostępnianie sieci poniższymi poleceniemi.

netsh wlan set hostednetwork mode=disallow
netsh wlan stop hostednetwork