Internet działa wszędzie tylko nie na komputerze

Witam.

Zacznij proszę od sprawdzenia, czy jest SP3 na Windowsie XP. Podaj też model wbudowanej karty sieciowej - może po prostu nie jest zgodna ze standardem N. Zapytaj się dostawcy o hasło i czy masz do niego dostęp - może jest puste, może to ostatnich 6 znaków adresu MAC. Nie masz gdzieś w papierach? Spróbuj też wejść po 192.168.100.1 (wiem, że to pewnie inna podsieć, ale powinien ten adres być zbindowany do tych EPC i logować się na admin/admin, albo user/user).

SP3 jest, zresztą parę dni temu robiłem format, reinstalację windowsa, wszystkie sterowniki poinstalowałem od nowa, ale wciąż ta sama sytuacja (w sumie nie wiem czemu miałoby to pomóc, no ale spróbowałem). Karta wewnętrzna to Realtek PCI-E gbe RTL8168E (nie wiem czy to to), przy czym wyłączam tą kartę kiedy chcę połączyć się przez wifi, od tego mam tego tp-linka. Dodam jeszcze, że inne sieci wifi działają mi na tym komputerze, sprawdzałem na dwóch innych, jedna od t mobile, druga to jakiś darmowy hot spot i wszystko gra. 192.168.100.1 sprawdzałem, ale nie wchodzi nic, otwieram przez 192.168.0.1. Próbowałem już zostawiać puste, próbowałem wszelkich kombinacji z user/admin/MAC/puste, ale nic nie działa.

Adres 192.168.0.1, użytkownik admin, hasło puste.

Jak już pisałem - nie działa.