Internet explorer: %20 i japońskie znaki podczas pobierania


(Orlik Andrzej) #1

To mój pierwszy post więc witam wszystkich. Dziś chciałbym się podzielić dwiema sprawami które nurtują mnie za każdym razem gdy korzystam z przeglądarki internet explorer.  Pierwsza to nie poprawna forma nazw pobranych plików które zawierają znaki kanji lub hiragany, czyli zamiast np.  "千と千尋の.msi" jest to: "ăă«ă‚żăĽă.msi", problem ten występuje także w pasku adresu strony. Druga rzecz to pytanie, dlaczego przy pobieraniu plików zamiast normalnej spacji między wyrazami w nazwie jest wstawiane to nieszczęsne "%20"? 

Chciałbym na koniec dodać że obie te sytuacje nie występują podczas korzystania z innej popularnej przeglądarki czyli chrome, więc domyślam się że istnieje jakiś sposób na ich rozwiązanie, którego na razie nie udało mi się znaleźć. Proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

 


(Latający Turban) #2

Nie przestawiałeś regionu windowsie przypadkiem, aby np. zagrać w VN ?


(Orlik Andrzej) #3

nie, nadal mam region: polska. z tego co w międzyczasie doczytałem jest problem z nie wyświetlaniem “Internationalized Domain Name” w pasku adresu. W exploratorze windows wszystko jest jak należy, w przeglądarce chrome tak samo. tu podam przykład:

w chrome adres wygląda w ten sposób: http://hf5.l2central.info/Квесты_на_вторую_профессию

a w internet explorer tak: l2central.info/Квесты_на_вторую_профессию

wiem że jest możliwość doprowadzenia tego do normalnego stanu ale nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania.