Internet Explorer 32 bity przestał działać

Witam. Mam problem z internet explorer 9, wszystko zaczeło się wczoraj, włączyłem kompa wszystko było ok działał jak zawsze a później odpalam i tylko puste okienka. Nie ładuje się żadna strona, nie działa manu poza opcją plik i bezpieczeństwo więc nawet nie mogę jej zresetować. Dodam że na pewno nie jest to żaden wirus gdyż tą przeglądarkę używam tylko do odpalenia jednej gry, internet przeglądam na innej. Próbowałem odinstalować IE 9 i zainstalować na nowo ale wyskakuje komunikat że nie da się zainstalować IE 9 bo jest zainstalowana nowsza wersja pomimo tego że odinstalowałem. Nie działa tylko wersja 32 bity ale właśnie na tej mi zależy bo gra uruchamia się tylko na tej. Może wy macie jakieś propozycje jak to naprawić, z góry dzięki??? Mój system to windows 7 64 bity.

IE się nie odinstalowuje #-o

W porządku niech będzie wyłączyłem, tak czy inaczej nie mogę zainstalować świeżej kopii.

Więc odinstalowałeś czy tylko wyłączyłeś?

Wszedłem w panel sterowania, odinstaluj programy i tam jest zakładka włącz lub wyłącz funkcje systemu windows. Wiec raczej wyłączyłem a można jakoś inaczej to odinstalować?

Przeglądarki systemowej się nie Odinstalowuje. Takie działanie może doprowadzić do naruszenia spójności plików systemowych, czego efektem może być taki przypadek jak Twój.

Spróbuj przywracanie systemu. Jeżeli to nic nie da a zależy Ci koniecznie na IE to raczej czeka Cie reinstalacja systemu.

O ile pamiętam domyślnie z Windows 7 instaluj się Internet Explorer w wersji 8 więc nie wiem skąd pomysł niektórych że nie da się odinstalować IE9 z systemu (a dokładniej zrobić downgrade do niższej wersji).

Znajdź wśród zainstalowanych aktualizacji IE9 i odinstaluj ją. Następnie spróbuj zainstalować przeglądarkę na nowo.

Możesz także spróbować uruchomić IE w wersji bez dodatków IE No Add-ons, dostępną w menu start aby sprawdzić czy któryś z dodatków do przeglądarki nie powoduje problemów.

Możesz również skorzystac z przywracania systemu do momentu w którym wszystko działało poprawnie.

Warto też przeskanować system programem antywirusowym.

Chciałem spróbować przywracania systemu ale… przegladarka popsuła mi się wczoraj wieczorem i nie chciało mi się z nią już bawić więc zostawiłem to na dzisiaj a rano po włączeniu kompa mialem aktualizacje i sie okazało ze pkt przywracania systemu mam tylko jeden z dnia dzisiejszego sprzed aktualizacji. Znalazłem w necie opis podobnego problemu i gościu pisał że jemu to nie pomogło i dopiero instalacja wczesniejszej wersji przeglądarki, jej reset i później update do nowej wersji. Spróbuje zrobić tak jak napisał rgabrysiak może zadziała, dam znać co i jak.

rgabrysiak

Dobrze pamiętasz tylko nie zapominaj, że tak naprawdę instalowanie kolejnej wersji na poprzednią jest niejako instalowaniem „nakładki na starszą wersję”. Oczywiście nie powinno być problemu – w tym wypadku – z odinstalowanie IE9, ale jest to przeglądarka systemowa i instalowanie IE9 na IE8 powoduje to, że następuje powiązanie plików (pliki powiązane), które są integralną częścią systemu. Teraz przy próbie odinstalowania (w tym wypadku) IE9 występuje możliwość uszkodzenia spójności plików IE8. Sam tak kiedyś miałem przy próbie odinstalowania którejś z wersji IE – system się posypał i czekała mnie reinstalacja.

Swoją drogą wszyscy wiemy, czym jest IE i jak funkcjonuje, ale jak widać kolega potrzebuje akurat tej przeglądarki. Jego problem będzie przestrogą dla innych, że nie należy integrować (bez zaawansowanej wiedzy w tym temacie) w pliki systemowe.

A więc tak, odinstalowałem aktualizacje ale na IE 8 jest dokładnie to samo. Kliknięcie w którykolwiek przycisk przeglądarki powoduje brak odpowiedzi (menu też nie działa). Przeglądarka bez dodatków zarówno IE 9 jak i IE 8 działa dobrze. W przeglądarkce bez dodatków powyłanczałem dodatki (pokazuje w niej jakie dodatki są włączone i mogę je wyłączyć), zrobiłem restart kompa ale nic to nie pomogło. Więc teraz jestem w kropce bo nie ma już żadnych pomysłów.

Może jest włączone inprivate i wszystko blokuje, sprawdź w ustawieniach. Czasem trzeba włączyć automatyczne filtrowanie inprivate, wyłączyć i włączyć ie9, potem wyłączyć inprivate. To może odblokować stronę główną i przeglądanie.

Cokolwiek próbuje robić za chwilę pojawia sie napis brak odpowiedzi w przegladarce.

No to czeka Cię reinstalacja systemu skoro potrzebujesz IE.

Połowicznie udało rozwiązać się problem, zainstalowałem firefox do niego odpowiednią wtyczkę i udało się uruchamić grę. Internet explorer 9 32 bity nadal nie działa ale cieszę się że nie muszę instalować na nowo systemu. Dzięki wszystkim za pomoc!

Dodane 24.10.2012 (Śr) 13:49

Myślałem że mój poprzedni post będzie ostatnim w tym wątku ale stało się coś nieoczekiwanego :slight_smile: Otóż tak samo jak internet explorer 9 przestał niespodziewanie działać tak teraz niespodziewanie wrócił do życia he he. Nie mam pojęcia o co chodzi, może microsoft coś zdalnie aktualizował albo któraś wtyczka skutecznie wieszałą wyszukiwarkę a teraz ją naprawili. W każdym razie IE 9 32 bity już działa normalnie i chyba mogę odinstalować firefoxa. Czary albo mary :wink: Pozdrawiam