Internet explorer 7 czy Mozilla Firefox

Ja bym wybrał Firefoksa - w IE poprawiono jedynie wygląd i wygodę obsługi (karty, czytnik fidów RSS…).

No to masz kiepskiego informatora :mrgreen:

Zaraz się okaże - właśnie ściągnął mi się IE7.

Za tematy typu która przeglądarka jest lepsza powinni skazywać na prace w kamieniołomie.

Co komu pasuje tego używa, ja lubię Firefoxa, jak ktoś lubi Opere, Firefoxa, IE, lub inną mniej popularną to jego sprawa i nie musi na siłę przekonywać że ta której używa jest lepsza. Bezpieczeństwo komputera zależy głównie od samego użytkownika.

Ciekawe, dlaczego instalator jest w języku Inglisz.

Bo przeglądarka jest w języku Inglisz. Polisz wyjdzie wkrótce.

I dlatego zaczynam uważać, że ten wątek jest bez sensu. Mi się podoba Opera (a może za chwilę spodoba się bardziej IE7?), tobie Firefox a jeszcze komuś innemu np. K-Meleon.

Złączono Posta : 21.10.2006 (Sob) 14:12

Wytrzymam te parę dni.

Złączono Posta : 21.10.2006 (Sob) 14:17

Bo FF to też bardzo dobra przeglądarka, u mnie pierwsza po Operze. Już więcej w tym temacie nie odpowiadam.

zieeeewww…

Trochę już mnie te całe “dyskusje” o tym co jest lepsze zaczynają denerwować. Bo każdy broni swoje i raczej nikt nie da się przekonać. Tak juz jest - dopóki sam(a) nie wypróbujesz to nie będziesz wiedział co jest dla Ciebie lepsze.

A co do wykrytych błędów w przeglądarkach to od zawsze powtarzam, że przede wszystkim liczy się czas poprawiania błędów, który w przypadku przeglądarek Opera czy Firefox mierzy się w dniach, jak jest z IE to wszyscy chyba wiemy. Poza tym przeglądarka IE jest zintegrowana z systemem operacyjnym co daje jej największą siłę rażenia w razie znalezienia strony z wirusem.

Co prawda gdy omija się z daleka strony z crackami itp prawdopodobieństwo złapania wirusa podczas przeglądania netu jest znikome, aczkolwiek istnieje, dlatego świadomość bycia bezpieczniejszym zawsze wpływa na lepsze samopoczucie.

Lisek :wink:

W razie wątpliwości co do dziur w kodzie polecam serwis Secunia http://secunia.com/ i będzie jasne

o co w ogole ci chodzi?? nie podales mi linku do konkretnego tematu tylko do dzialu forum. mam sie jeszcze domyslac o co takiemu moglo chodzic? jezeli nie potrafisz jasno wytlumaczyc co masz na mysli to nie obrazaj innych ok?

Nie śledziłem całej Waszej dyskusji ale myslę iż chodziło mu o to iż pod operką nie działają poprawnie wszystkie strony. :frowning:

Firefox zawsze i wszędzie. O.

gadanie. U mnie wszystko chodzi dobrze. A z IE zrezygnowałem już całkowicie. IE dla starych ćwoków

na rzecz jakiej przeglądarki?

Np. ja

Klient torrent, irc, poczty same badziewia jedno gorsze od drugiego. Zero możliwość konfiguracji. Jedyne za co moge pochwilić Opere to menadżer pobierania plików który w FF jest wręcz beznadziejny ;( Ale zawsze są dużo lepsze zamienniki np. Thunderbird, BitComet, DAP. Strony wczytują sie dużo wolniej (może nie tyle same strony co grafiki). Tyle sie mówi o dziurach w FF, ale nei zapominajcie, że to dopiero RC. O IE nawet nei piszę bo na to poprostu brak mi słów.

kolejny głupi temat ‘co jest lepsze’

że też ludzie chcą brać udział w takiej bezsensownej paplaninie :?

OPERY oczywiście. :mrgreen:

No cóż na razie nie mogę sprawdzić uroków IE7, nie działa pod Wine. No cóż

a tak chciałem sprawdzić jakie ma nowe uroki. No cóż na razie nie oddam głosu, bo nie pracowałem na niej. Ale widziałem tyle samo pozytywnych recenzji co negatywnych.

Gadanie…

Jak przeglądasz kilka stron na krzyż to się nie dziwie że uważasz iż wszystko hula dobrze.

Choćby:

http://www.betfair.com

Wejdź spod IE potem załaduj w Operze i zauważ różnice w funkcjonowaniu (chodzi o pasek po lewej).