Internet Explorer 7 w systemie Vista

Witam.

Jestem tu nowy i postaram się zapoznać z tematyką forum, a w między czasie małe pytanko odnośnie explorera 7.

Otóż stałem się nabywcą Laptopa z systemem operacyjnym Windows Vista w edycji angielskiej i korzystając z przeglądarki Internet Explorer 7, zauważyłem nietypowy dla mnie problem.

Mianowicie korzystając z wyszukiwarek lub pasków “szukaj” pewnego hasła pojawia mi się okno z wynikami wyszukiwania. Wybierając jeden z tych wyników otwiera mi się prawidłowo dany link, lecz kiedy chcę powrócić do okna z wynikami wyszukiwania to już go nie ma, lub wyskakuje mi że strona wygasła. Mogę ją ponownie przywrócić klikając na “odśwież”.

Innym objawem tego samego (podejrzewam) problemu, który zauważyłem jest znikanie tekstu, a dokładniej:

Korzystam z for inernetowych i czasem udzielam odpowiedzi. Nieraz sa one zbyt długie i w tym czasie wylogowywuje mnie z forum. Klikam na “wyślij” i pojawia mi się okno logowania. Wpisuję nick i hasło, potwierdzam i używając strzałek cofnij zamierzam wrócić do swojego okna z tekstem odpowiedzi, lecz tekstu w nim nie ma.

Korzystałem do tej pory z Mozilli i nigdy takich cyrków nie miałem. To samo ze starszymi wersjami explorera.

Jak już pisałem mam angielską wersję windowsa i wiele rzeczy dla mnie w Viscie jest nowych. Podejmując ryzyko konfiguracji metodą prób i błędów nie chcę czegoś schrzanić tym bardziej, że nigdy z czymś takim się nie spotkałem.

Macie jakiegoś pomysła?

Nie głupi pomysł :lol:

Do tego jeszcze Netscape, Aphrodite, SeaMonkey, Madfox, Opera i wiele innych tak na wszelki wypadek, gdyby w którejś coś nie chodziło prawidłowo.

Natomiast nie wiem co zrobie jeżeli okaże się że problem nie leży po stronie konfiguracji przeglądarki :-x

A już wiem …zmienię laptopa.

Z tego co pamiętam to na Firefoksie jest ten sam problem z forami.

robertbmw witaj na Forum :slight_smile:

OT > kosmos. Autora tematu proszę o poprawienie tematu postu na konkretny, za pomocą przycisku icon_edit.gif

Dziękuję za zainteresowanie tematem i powitanie.

Oczywiście już się dowiedziałem, że problemem mogą być drobne luki w explorerze no i w systemie Vista także.

Nie pozostaje nic jak tylko czekać na aktualizacje co może potrwać :roll: nie wiem jak długo.

Na chwilę obecną muszę przełknąc tę gorzką pigułkę i albo się do niej dostosować, albo wybrać inną przeglądarkę.

Gdybym miał wybór to nie wybierałbym Visty, lecz XP-eka. no ale cóż coś za coś :smiley:

Jeszcze raz dzięki. Gdyby ktoś co wiedział już o rozwiązaniu tego problemu to bardzo proszę o jakieś info w tym temacie.

To ustawiaj utomatyczne logowanie:

http://forum.dobreprogramy.pl/faq.php#2