Internet Explorer 8 64bit vs Firefox 32bit

Zawsze używałem Firefoxa 32bit, ale po instalacji 7-ki 64bit zauważyłem IE w wersji 64bit. Chodzi ona całkiem dobrze i bardzo mis ie podoba. Pytanie: Która przeglądarka (z tytułu) jest wydajniejsza, bezpieczniejsza no i przede wszystkim, która mniej śmieci?

Bezpieczniejsza jest każda alternatywa internet explorera, a co do wydajności to są różne opinie i mity, najlepiej przetestować i wybrać samemu. Osobiście np używam tylko opery, chrome też jest szybki, ale są dziesiątki innych przeglądarek, np k-meleon, flock, safari… które są mniej popularne, ale równie godne uwagi. Tutaj masz zaledwie ułamek z dostępnych przeglądarek internetowych:

http://www.dobreprogramy.pl/Przegladark … ux,16.html

Dużo więcej znajdziesz wpisując w google np “web browser”.

Wystarczy polska wersja Wikipedii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przegl%C4% … nternetowe

http://pl.wikipedia.org/wiki/Por%C3%B3w … ernetowych

Niestety to mi nie mówi jak przeglądarki sprawdzają się w praktyce. choćby która mniej śmieci…

Internet explorera bez względu na to jak śmieci i tak nie wywalisz, bo jest zintegrowany z systemem. Najważniejsze jest by nie instalować wszelkich pasków, toolbarów i innych dodatków które instalują się z innymi programami i dodają się do internet explorera, np ostatnio często wrzucany wszędzie ask.com.

Jest wybór przeglądarek przy instalacji Windows 7(!) Odinstalować tez bardzo prosto jak większość windowsowych programów i gier - nie wiem skąd masz takie informacje, które mijają się z prawdą - jak autorytet od produktów Microsoftu.

Odinstalować można IE 8 - Panel Sterowania->odinstaluj lub zmień programy—>z lewej strony wybieramy Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows odznaczamy IE 8 i po chwili nie mamy Internet Eksplorera.

Ale do rzeczy, przez pięć minut uruchomiłem obok siebie obydwie wspomniane przez goldmira przeglądarki - otworzyłem piętnaście różnych stron - trzy z kamerami miejskimi na żywo - strony otwierały się w tej samej prędkości, nie zauważyłem różnicy - śmieci do usunięcia - IE =9,1 MB , Mozilla Firefox=15,4MB (łącznie z plikami XPC, XUL, urcclassifer3). - szybkość mego łącza - nominalna 25Mb/s - a jak dziś 18Mb/s

Sam używam trzech przeglądarek, każdą do innych celów - dla mnie najsłabsza z tej trójki (Opera jako trzecia) jest Mozilla Firefox.

Jeśli zależy ci na wydajności bierz Operę, jeśli galerii dodatków - Firefox-a jeśli i na jednym i drugim bierz Chrome

Firefox wcale nie jest taki zły. Według mnie działa nawet lepiej od Firefoxa. Po pierwsze spróbuj na swoim komputerze zamknąć nagle Firefoxa i zaraz go uruchomić. Pojawi się okienko “Firefox jest już uruchomiony”. I trzeba odczekać chwilę i dopiero wtedy można go uruchomić. Są też problemy ze stabilnością tej przeglądarki, gdyż Firefox montuje się w systemie jako 2/3 procesy - jeden odpowiedzialny za dodatki, drugi za działanie samej przeglądarki. W Internet Explorer’ze 8 każda karta to nowy proces dzięki czemu zawieszenie jednej z kart nie powoduje awarii całej przeglądarki. Do Internet Explorera też są dodatki, można zainstalować Adblocka, czy menadżer pobierania i wiele, wiele innych dodatków. Oczywiście w Firefoxie jest ich więcej, ale te najpopularniejsze są także dostępne dla IE.

Lepszą przeglądarką od Explorera pozostaje dla mnie jedynie Chrome. I z tej przeglądarki korzystam. Uruchamia się i działa bardzo szybko, praktycznie nigdy się nie wiesza, jej możliwości można rozszerzać o różne dodatki, jest bardzo dynamicznie rozwijana, nic tylko korzystać.

Firefox zniknął z mojego komputera już dość dawno. Na Windowsie nie ma go wcale, na Linuxie służy tylko jako awaryjna przeglądarka, z której korzystam tylko gdy z jakiegoś powodu nie używam Chrome’a - np. zalogowanie się do tej innej skrzynki na tym samym serwerze, żeby nie wylogowywać się na głównej przeglądarce i tyle…

A Internet Explorer 64bit? Pomimo iż korzystam z systemów w wersjach 64 bitowych, to nigdy nie korzystam z tej wersji przeglądarek - powód? Brak Flasha, który jest niezbędny do przeglądania sieci…

Choć wybór, należy do Ciebie - korzystaj z tej która najbardziej Ci pasuje - wszystko zależy od gustu użytkownika, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje…

W sumie wygląda to tak… Mam od pewnego czasu dość Firefoxa i postanowiłem poeksperymentować. Zainstalowałem najnowszą, stabilną wersję Opery! Muszę przyznać, że jestem zadziwiony. Jest szybka (przyspieszyła mi po cwili pracy), bardzo ładna (interfejs), a ponadto obsługuje kota mailowe, Właśie mial ktoś doczynienia na dłuższą metę z kontami mailowymi na operze? Jak to się sprawdza? Czy spowalnia przeglądarkę?

Przeglądarek jest sporo i można do woli zmieniać, zależnie od upodobań. Używam domyślnie Opery i jako dodatkową FF ale w wersji 64 bitowej - to Shiretoko. Radzę wypróbować jest niesamowita i uruchamia się natychmiast. A co do śmieci pod koniec dnia włączam CCleaner i po śmieciach. Pozdrawiam