Internet Explorer bardzo wolno chodzi, jakie przyczyny?

Witam

Dziś odinstalowałem sobie Firefox’a bo chciałem go zainstalować na świeżo, a nie poprzez aktualizację. Tak więc odinstalowałem, wszedłem na IE w celu ściągnięcia Firefox’a i się okazało że IE praktycznie nie działa… Strony strasznie długo się wczytują, w sumie to nie udało mi się doczekać do momentu aż strona się wczytała, tak więc nie wiem czy to w ogóle realne. Firefox’a musiałem pobrać poprzez inny komputer na pendrive, bo inaczej się nie dało. Co prawda nie używam IE, ale trochę mnie zaniepokoiło że coś z nim jest nie tak, bo chyba powinien normalnie działać? Nie zauważyłem nigdzie na forach by ktoś zgłaszał takie problemy dzisiaj, tak więc raczej wina jest u mnie, tylko nie mam pojęcia w czym? Jaka może być przyczyna tego że IE nie działa?

Pozdrawiam

Zresetuj IE w opcjach

Gdzie konkretnie mam to zresetować? Chodzi o “opcje internetowe” przy przeglądarce czy gdzieś indziej?

pobierz na komputer wersje free Hitman Pro. Zeskanuj nim komputer,trwa to kilka minut . Hitman Pro doskonale wyszukuje wszelkie problemy z IE,usunie wszystkie ,cache ,tolbary itp które szkodzą IE.

Opcje internetowe i zakładka zaawansowane

Sytuacja wygląda tak, jeśli idzie o wirusy to nie mam nic na kompie, zarówno Avast jak i Kasperski nie pokazują żadnych wirusów czy czegoś w tym stylu. Zresetować też zresetowałem, ale nic to nie zmieniło, natomiast uruchomiłem poprzez “Akcesoria-narzędzia systemowe-IE bez dodatków” i wtedy gdy wyświetla się przeglądarka to wszystko chodzi ok, natomiast już gdy ją zamknę i włączę ponownie to problem znowu się pojawia.

Co jeszcze zauważyłem, gdy przeglądarka jest otwarta bez dodatków to w zakładce zarządzaj dodatkami wyświetla się tam Microsoft Silverlight, natomiast gdy otwieram potem po zamknięciu to w zakładce zarządzaj dodatkami tego nie ma. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie?

Microsoft Fix it:

http://support.microsoft.com/mats/ie_freezes_or_crashes

Program nie wykrył żadnych błędów…

Bardzo dobry jest darmowy JetClean. W ustawieniach, kliknij lista ignoruj, potem na ciasteczka. Wyświetlą się do zachowania, ale je przeniesiesz na lewą stronę. Pozostaw inne ustawienia, bo są bezpieczne. Dużo błędnych ścieżek i wpisów reg, błędów aplikacji, a nawet zapchane RAM - oczyści bezpiecznie. Zobaczysz, jak przyśpieszy system i net. Ważna jest też aktualizacja ie, chociaż go się nie używa. Win Update potrzebuje jej.

Można odinstalować przeglądarkę, tylko zależy jakiego systemu operacyjnego używasz, jeśli jest to windows 7 to w panelu sterowania w dodaj usuń programy i funkcje windows, tam szukaj zainstalowanego internet explorer wraz z wersją. Odinstaluj wyczyść komputer od śmieci, użyj dodatkowo adwcleaner-a i zainstaluj na nowo. Powinno pomóc.