Internet Explorer - Dziwny problem (okno się rozszerza)

Chodzi o Internet Explorer…

Włączyłem coś w Internet Explorer, a on, jak zawsze otworzył mi w drugim oknie Facebook’a. Ale okno zaczęło się rozszerzać !!

Wszystko widać w tym filmie:

http://www.youtube.com/watch?v=-KBFXjiR … KTPh8cjxk=

GOKOP , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Przeskanuj system w poszukiwaniu “złośliwego oprogramowania”.

Skanowanie Malwerbytes Antymalware, Kaspersky Virus Removal i tdsskiller, dodatkowo wrzuć skany OTL i przenieś temat do działu Bezpieczeństwa

Zeusie, przesadzasz trochę z ilością. Jeżeli ma dużo danych na dysku, to szlag go trafi, jeżeli każdy ze skanerów (oprócz TDSSKiller) pokaże mu 1-3 godziny. Najpierw OTL, i szybkie skanowanie w Malwarebytes. Odinstaluj wszelkie Toolbary.

Więc oczywiście najlepiej na początek zabezpieczyć dane przed ich utratą zgrać je na inny nośnik, zresztą jeśli istnieją ważne dane na dysku zalecane jest chociaż raz w miesiącu je zabezpieczać tak dla bezpieczeństwa, zresztą miałem na myśli szybkie skanowanie malwerbytes.

Czyli rozumiem, że okno Internet Explorera rozszerza się z powodu wirusa???

Dodam, że nigdy więcej to się nie zdarzyło.

Tego jeszcze nie wiemy, ale najprawdopodobniej tak. Więc proponowane metody podane są powyżej

Ale to jakiś efekt uboczny, czy ktoś mógł stworzyć wirusa, który rozszerza okna??? Bo mi się to wydaje dziwne i… nienormalne (jak ja XD)

Nie dyskutuj, tylko rób logi, zanim infekcja pobierze inne infekcje (a to jest możliwe).

Instrukcja do OTL

Malwarebytes Anti-Malware

GMER (poczekaj aż strona się załaduje, samo przejdzie)

Jak avastem zeskanowałem system, to miałem jeden zarażony plik, ale akurat TEN plik nie mógł być niebezpieczny, choć i tak zrobiłem kwarantanne. To wystarczy?

@edit A tak w ogóle, to logi przecież nie usuwają infekcji, więc po co je robić? Z resztą ja się w tym nie mogę połapać. Po co dałeś wszystkie trzy linki, skoro ten pierwszy wystarczy, nie? Jeśli nie mam racji, to jak już napisałem, nie łapie się w tym.

@edit2 Po za tym lubię dyskutować.

@edit3 Wcale nie lubię. XD

Spróbuj od nowa zainstalować Internet Explorer lub użyj IEFix http://windowsxp.mvps.org/iefix.htm

Kliknij “Apply”

iefIX.JPG

Jeśli szukasz pomocy w rozwiązaniu problemu, raczej powinieneś wykonać logi podane w linkach. Bo jeśli ich nie podasz nie pomożemy Ci. Myślę że to w miarę prosto i łopatologicznie wytłumaczyłem

Właściwie to aż tak mi to nie przeszkadza… bo nigdy więcej się nie stało.

Po za tym i tak nie używam Internet Explorera.