Internet Explorer - wyskakujące strony z wirusami

(Michalogr) #1

Witam!

Podczas uruchamiania, a także korzystania z IE (korzystam z niej tylko, gdy muszę!) otwierają się strony z komunikatami, że mam wirusy, błędy w systemie i rejestrze.

Log:

Co i jak zrobić? Podzrawiam.

(adam9870) #2

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Plik usuń ręcznie w trybie awaryjnym natomiast wpisy HijackThis.

Użyj VundoFix + FixVundo + VirtumundoBeGone. Wszystkie narzędzia należy uruchomić w trybie awaryjnym.

Po wykonaniu pokaż nowy log z hjt, SilentRunners + log numer 1 z L2Mfix.

(Michalogr) #3

kurde, dzisiaj wyskoczyły mi stronki z gołymi babskami.

Złączono Posta : 03.05.2007 (Czw) 11:08

kurde, dzisiaj wyskoczyły mi stronki z gołymi babskami.

(Gutek) #4

Daj log z Combofix - http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe

(Michalogr) #5

Log z Vundofix:

(Gutek) #6

Pobierz The Avenger. Wypakuj => uruchom => zaznacz opcję Input script manually => kliknij w taką lupkę => w okienku, które się otworzy wklej:

kliknij klawisz Done => teraz kliknij na zielone światełko => powinna pojawić się pewna informacja i kliknij OK (teraz restart). Po tym nowy log z Combo

(Michalogr) #7

(adam9870) #8

Ściągnij program KillBox, zaznacz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system32\oowreuvb.dll

Kliknij czerwonego iksa i reset. Jeśli pokaże się jakiś błąd to nie przejmuj się nim tylko przejdź do wykonywania dalszych czynności.

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG >>> kliknij dwa razy na utworzony plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru >>> restart.

Po wykonaniu możesz dla pewności wkleić nowy log z ComboFixa.