Internet Expoler 7, 8 - co o nim myślicie

j/w używam firefoxa, ze względu na add-ons (dodatki), oraz łatwe zmienianie wyglądu interface’u

Gorgoroth , tu nie chodzi o podatność przeglądarki na włamania. Chodzi mi o to, że Firefoks i IE przepuszczają syf z zainfekowanych stron. Kiedyś używałem Maxthona, to non stop program antywirusowy miał co do roboty. Z Operą “śpię” spokojnie.

Nie przesadzaj,mam lisa od wyjścia wersji 2.0 i nigdy nie miałem zainfekowanego systemu,nie liczy się przeglądarka,jak ktoś jest odpowiedzialny to może przeglądać net przez Winamp.Rozsądek+dobry pakiet zabezpieczający=bezpieczeństwo w sieci.Nie można zrastać się ze swoją przeglądarką.

Dodano

Dzięki za zwrócenie uwagi,strzeliłem gafę. :wink:

Tak się składa ze IE 8 ma najlepszy filtr antyphishingowy spośród przeglądarek… no ale dalej będzie ze wpuszcza syf.

systemu

Do fanboyów Opery - opera nie jest taka bezpieczna jak wam sie wydaje. Po prostu hakerom nie opłaca się jej atakować.

http://webhosting.pl/Opera.jest.ulubion … ka.hakerow

Zaczynamy już szukać “dziury w całym” a to nie o to chodzi,można być zwolennikiem używania jednej przeglądarki ale nie przekonujmy innych na siłę,co innego zaproponowanie używania alternatywnych przeglądarek a co innego prawie “fanatyczne” przekonywanie że akurat moja dana przeglądarka jest lepsza.IE 8 nie jest zły,dla przeciętnego “zjadacza” internetu wystarczy,jeżeli będzie chciał spróbować innej zapewne to zrobi,poradzi się w tej kwestii na forum lub zapyta kumpli.Nie zaczynajmy robić z przeglądarek sprawy życia i śmierci bo do tego nie służy.

bartek46op , pisałem już o hakierach?? O malware zapomniałeś…

I co z tego, że IE posiada “dobry” filtr antyphisingowy, skoro menadżer haseł jest kiepski :stuck_out_tongue:

To tak jak powiedzieć, że mam super kłódkę na spróchniałych drzwiach :wink:

Nie korzystaj z menadżera z IE i problem spróchniałych drzwi masz z głowy :stuck_out_tongue:

A tak poza tym to praktycznie wszystkie problemy z bezpieczeństwem z IE (czy innych równie “wspaniałych” przeglądarek vide Lisek, Opera czy Chrome) może załatwić dobry pakiet Internet Security (np, Norton Internet Security).

Wręcz przeciwnie!!

Przykładem może być chociażby wejście na vortal dobreprogramy korzystając z IE6

Darujmy sobie, mają wywalać przeglądarke swoją ze swojego systemu tylko poto żeby spełnić jakieś idiotyczne ideologie podchodzące pod fanatyzm.

A czy istnieje przeglądarka, która nie byłaby “dziurawa jak sito” ? To, że np. Opera a znacznie mniej wykrytych dziur to zasługa tego, że jest znacznie mniej popularna od IE i Firefoksa.

Te dziury w Firefoksie wyszły dopiero, kiedy zdobył 50% rynku. I są one jak najszybciej łatane, co nie zawsze można powiedzieć i Internet Explorerze.

Okno wyboru przeglądarki. Kto miałby decydować, jakie przeglądarki tam się znajdą? Przecież to byłoby mniej sprawiedliwe niż dołączanie IE do systemu , bo dlaczego np. taki Flock (podaję go tylko jako przykład) miałby zupełnie stracić możliwość wypromowania się z powodu głupiej decyzji KE ?

Już nie instalowanie IE domyślnie w systemie byłoby lepszym wyborem. Tylko po co było Microsoftowi tworzyć specjalną wersję “E” systemu? Nie mógł po prostu wyłączyć domyślnej instalacji IE w normalnym Windows 7?

Popieram - najsprawiedliwiej i najlepiej byłoby gdyby IE w ogóle nie było w systemie. Wtedy każdy byłby zadowolony. Wszyscy zainstalowaliby sobie to co chcą i spokój.

Na szczęście jeszcze tacy jak ty nie mają możliwości wydawania rozkazów co ma być, a czego ma nie być w systemach pisanych przez prywatne firmy. Potem pewnie byś innym chciał rozkazywać co mogą, a czego nie mogą umieszczać w swoich programach.

A czy ja komuś coś rozkazuję? Nie. To o czym mówimy tutaj to sugestie, a jak wiadomo forum jest po to, aby różne sugestie i spostrzeżenia wygłaszać i dyskutować o nich. Ważne jednak jest to, aby posty innych ludzi umieć zinterpretować, odnieść się do nich na poziomie oraz pogodzić się z tym, że komuś może coś np. w systemie operacyjnym Windows nie odpowiadać. Najwyraźniej masz z tym wszystkim problem.

Wiesz o mnie jeszcze coś czego ja nie wiem?

Wiem tylko tyle, co sam piszesz. Usunął byś np. z Systemu także WMP bo chyba za bardzo popularny. Pewnie byś usunął Painta gdyby był zaawansowanym programem graficznym bo na taki jak jest teraz to być może łaskawie się zgadzasz. Pewnie usunął byś zaporę systemową ( są przecież inne i zdaniem takiego eksperta jak ty, lepsze.), narzędzia systemowe i wiele, wiele innych. Ciekawe co byś zostawił. (Pewnie tylko tyle, żeby się komputer dało uruchomić)

Ja z kolei proponuję takim jak ty abyście przerzucili się na Linuksa i dali sobie spokój z Windowsem, nie będzie was drażnił.

Akurat tego posta piszę z Linuksa. I mam jednak nadzieję że do czegoś takiego jak ekran wyboru przeglądarki nie dojdzie.

Nie wiem jak Gorgoth, ale ja pisałem o wywaleniu IE z systemu jako o lepszej alternatywie (z której MS niestety zrezygnował) dla ekranu wyboru przeglądarki. MS ma wybór - albo ekran, albo wywalenie IE. “Mniejsze zło” to wywalenie IE.

To też paranoja. Piszesz, że używasz Linuksa, a wypowiadasz się co powinno być albo nie być w Windowsie. Przecież to powinno cię najmniej interesować, a może tak dbasz o mój interes?

Ja nie wiem który system jest najlepszy. Nie wiem która przeglądarka jest najlepsza. Nie wiem który odtwarzacz multimedialny jest najlepszy . Nie wiem też którym samochodem powinni jeździć Polacy bo są najlepsze. Każdy system, każda przeglądarka ma swoje wady i zalety podobnie jak każdy samochód i nawet nie przyszło by mi do głowy głosić, że coś jest najlepsze, a co inne jest be. Z moich obserwacji wynika, że na ogół w okolicach szesnastego roku życia ma się taką wszechwiedzę i tak zdecydowane poglądy. Powodzenia w uszczęśliwianiu Świata.

PS.

Z reklam też wiem, że reklamowany właśnie produkt firmy x jest najlepszy.

Przed chwilą właśnie słyszałem o najlepszej paście do zębów.(oczywiście podają argumenty dlaczego jest najlepsza)

W ogóle nie masz żadnych logicznych argumentów na poparcie tych swoich tez, wywalić IE czemu? Bo tak jest lepiej, fajniej i w ogóle modnie.

Najpierw to się trzeba zdecydować czy nie chcemy IE w systemie ze względów funkcjonalnych czy politycznych.

Względy funkcjonalne wcześniej już zostały omówione, między innymi to że najnowsza wersja IE wcale nie jest taka straszna (choć dużo lepsza jest np opera) i nie ma powodu który by ze wględu na funkcjonalność sugerował usunięcie tej przeglądarki z systemu.

Przeglądarka ta nie ogranicza możliwości instalacji przeglądarek innych firm, nie robi nikt żadnych kłopotów innym firmą.

Natomiast jeśli ze względów politycznych, to dla mnie jest logiczne, że nakazywanie prywatnej firmie reklamowanie produktów firm trzecich, jest jakimś desperackim działaniem paranoików natomiast nakazywanie na siłe usuwania IE jest dla mnie też zwykłą głupotą, ponieważ dlaczego jakaś instytucja ma mi mówić co dawać za darmo wraz z swoim systemem a co nie, szczególnie jeśli to co daja wcale nie łamie obowiązującego prawa.

Nie widze kompletnie żadnego podłoża na którym zachodził by konflikt przez to że IE jest dawane za darmo razem z systemem.

Bo co bo np safri nie może się przebić? W świecie istnieje dużo firm które nie mogą przebić się na szczyt, to nie znaczy że trzeba kazać tym dużym robić darmową reklame czy czyny społeczne na rzecz tych mniejszych.

Zresztą gość pytal co jest lepsze, uzyskał odpowiedzi.

Istnieje Opera, FF i wiele innych lepszych przeglądarek niż IE, ponieważ przechodzą choćby testy ACID3, natomiast najnowsze IE coś tam jest ulepszone dużo lepiej też działa od swojego poprzednika w wersji 6, jednak wiadomo jak jest (czyt. linki które wcześniej dałem)

W tej chwili używam Linuksa. Od kilku dni. Za kilka dni być może wrócę do Windowsa.

Bo nie istnieje coś takiego jak najlepszy system, przeglądarka, czy odtwarzacz. W przypadku systemu zależy to od tego, do czego go wykorzystujemy, a w pozostałych przypadkach już chyba tylko od gustu. I nikt mnie nie zmusza zarówno do używania Internet Explorera na Windowsie (poza nielicznymi wyjątkami, np. elektroniczny plan miasta Łodzi, który co prawda ma wersję Java, lecz najbardziej sprawnie działa jako ActiveX). Podobnie, jak nikt mnie nie zmusza do korzystania z Firefoksa na Linuksie.