Internet HSDPA duży ping?!?

Witam! !!

Posiadam internet HSDPA w Orange i mam problem z grami w sieci a mianowicie z Counter-Strikiem. Przedtem miałem neo 512 na routerze Pentagramu i wszystko było w porządku. Mój modem to Huawai E220 a mój ping wynosi 150. Dziwne w wynikach speedtest.net pokazało mi szybkość 585 Kb/s pobierania i 319 kb/s wysyłania a ping 195 :?

nie oczekuj od sieci komórkowej niskiego pinga! :o

Hej.

Z tego co wiem, to nie chodzi tutaj o szybkość transmisji, tylko sposób w jaki się ona odbywa. W internecie bezprzewodowym wymiana danych odbywa się pakietowo. Twój pakiet idzie do nadajnika sieci, jest konwertowany i biegnie dalej po kablu. Z powrotem podobnie. To właśnie reakcja na wolną komunikację modem - nadajnik powoduje duży ping. Sam transfer może być na wysokim poziomie. Wydaje mi się, że to podobnie jak w niektórych dyskach twardych: czas dostępu może być długi, ale już sam transfer ciągły odbywa się z dużą prędkością.

No nie do końca tak jak w dyskach twardych. W HSDPA nawet podczas ściągania z pełną szybkością pingi będą duże.

Hmm… to dziwne bo ping mam duży ale śmiga jakbym miał ping 20 :? problem w tym że mnie z serwera wywala :shock:

Tak to jest w każdej sieci. Ja mam w Plusie i spory ping… obawiałem się LAGóW w Skype i SkypeOut… ale ku mojemu zdziwieniu wszystko idzie płynnie! :slight_smile:

pozdr.