Internet i laptop


(Meteo17) #1

Witam mam w domu internet i 4 komputery wszystko połączone do routera, teraz zamierzam kupić laptopa ma funkcje wi fi no i moje pytanie by mieć w laptopie internet musze podłączyć kabel od neta a bezprzewodowo to musze miec karte sieciową bezprzewodową no a jak mam router.

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 17:11

a jak pisze że laptop ma karta sieciowa Wi-Fi 802.11a/b/g

10/100/1000 Mbps to znaczy że nie można podłączyć zwykłej skrętki od neta

Złączono Posta : 16.12.2006 (Sob) 17:16

chodzi mi o to np jak mam w domu Neostradę i do komputera podłonczone mozna jakoś zrobić by do laptopa dać kartę bezprzewodową i mieć Neostradę bezprzewodowo.


(WODZU) #2

Router musi mieć obsługę wi-fi jeśli chcesz mieć net bezprzewodowo na laptopa. Ja mam np. TAKI. BTW rozbuduj swoją interpunkcję bo trudno zrozumieć o co ci chodzi.


(Meteo17) #3

No niestety ja mam inny zwykły adsl asmax i na 4 komputery dzieli w tym mój pc, a jest jakaś mozliwość np jak bym dał do laptopa karte bezprzewodową, i tu moje pytanie czy jest coś takiego bym podpioł karte sieciową do routera jakąś wfi fi by mi na laptopa przekazywała.


(WODZU) #4

Kartę wi-fi musiałbyś umieścić w jednym z PCtów (np. w swoim) i przez nią udostępnić net na laptopa. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłaby wymiana routera.


(Meteo17) #5

No moze i masz racje ale czy np mozna kupić router co ma obsługe wejść zwyklych od kabla i wf fi a jak bym umieścił karte sieciową w komputerze swoim no to on musi być włączony bym ja korzystał z internetu na laptopie czy jak to będzie.


(WODZU) #6

Poczytaj dokładnie specyfikację routera który ci wskazałem.


(Sceri) #7

ja tutaj zareklamuje D-Link G604T lub kolegę z wyższej półki G624T

POLECAM