Internet innego operatora - czy nie będzie problemu?


(Marcinkozikowski15) #1

Witam!

Posiadam internet założony w sieci MNI (dawniej szeptel).Z ich usług kożystam także w telefonie stacjonarnym. Mam pytanie czy nie zmieniając operatora sieci stacjonarnej mógłbym mieć internet (stałe łącze) od innego operatora np. Netia ? Czy Sieć TP S.A kożysta z jakiś innych linii telefonicznych czy wszystkie "kable" sieci telefonicznych są takie same i nie byłoby problemu z podłączeniem u mnie internetu tej sieci ?


(Animek3) #2

Jeżeli chodzi o internet w Netii to...

"Oferta dostępna zarówno na sieci Netii jak i TP SA."

Więcej na www.netia.pl


(Marcinkozikowski15) #3

Nie pomogłeś mi ... Czyli że Tp ma inne połączenie ?

Hmm użyłem narzędzia na podanej stronie sprawdzania dotępności promocji na mój nr tel. I jedynie jest "Lepszy Telefon 50" ... Czyli żeby założyć internet z neti muszę zmienić tel stacjonarny na Tp ?


(Animek3) #4

Z Twojego postu zrozumiałem, że chcesz przejść na telefon stacjonarny TP S.A., więc Ci odpowiedziałem, że internet z Netii zakładają również na linii z TP S.A.

No tak, jeżeli chcesz internet z Netii to musisz mieć tel. u nich, bądź w TP S.A.


(PaPuX) #5

Musisz posiadać gniazdko tel.

Nie ważne od kogo, internet i tel działają niezależnie po tej samej linii.


(Marcinkozikowski15) #6

PaPuX dzięki o taką odpowiedź mi chodziło =D>


(Kpc21) #7

Ważne.

Telefon możesz mieć u dowolnego operatora. Ale pod warunkiem, że będzie przyłączony do sieci TPSA. Jeśli ten Szeptel działa po kablach TP - możesz. Jeśli ma swoje własne - nie. To tak, jakbyś chciał założyć np. Dialog na kablach Netii.


(Marcinkozikowski15) #8

To jednak zmienia wszystko bo szeptel o ile mi wiadomo kładł swoje kable bo wszyscy w mojej miejscowości i okolic mają z tej sieci stacjonarny i internet . Dzięki Kpc21 za zainteresowanie i odpowiedź ;]