Internet jest a strony nie działają

Podłączyłam nowy livebox 2.0 . Na laptopie znalazło normalnie sieć i jest internet , a w drugiej stacjonarce pokazuje że jest internet , a strony internetowe nawet nie ruszają z miejsca .

Naciśnij na klawiaturze kombinację WINDOWS+R (WINDOWS to ta ikonka okienek :slight_smile: koło lewego ALT) w nowo otwartym oknie wpisz:

ping 212.77.100.101 -t

Pojawi się czarne okienko i teraz będą dwie rzeczy, albo w kółko będzie pisać UPŁYNĄŁ LIMIT CZASU ŻĄDANIA, albo Odpowiedź z 212.77.100.101…czas=ileś tam MS. Jeżeli to drugie to problem leży pewnie w DNS, aby to sprawdzić znowu kombinacja WINDOWS+R i wpisać:

ping wp.pl -t

W tym momencie jeżeli to problem w DNS nic się nie stanie poza czarnym oknem. Jeżeli pojawią się odpowiedzi podające czas w MS to będziemy problemu szukać gdzie indziej.

Ja od siebie jeszcze dodam:

ping -f -l 1472 www.wp.pl

Natomiast w tym już nic pojawia się czarne okno i chwile dosłownie mignie i znika . Czyli coś jest z DNS ?

Przypomnę , że teraz właśnie na nowo połączyłam internet i mam wrinklessa podłączyłam go a potem zainstalowałam oprogramowanie następnie kliknęłam aby znalazło WIFI na liveboxie i znalazło neostradę więc połączyłam . Na wrinklessie jest internet , mruga taka ikona przy godzinie na monitorze , a na połączeniach sieciowych może szukać jej do jutra i nic z tego . Gdy wchodzę na mozillę lub operę nic nie ma błąd ładowania

Dodane 09.07.2013 (Wt) 11:07

Zrobiłam tak jak na tym forum podano . " http://www.insomnia.pl/Problem_z_wi_fi_ … 05162.html " teraz mi znalazło sieć tylko że strony nie czyta żadnej .