Internet jest, GG chodzi, strony się nie włączają

Jak w temacie. Wszystko dzieje się ja Laptopie HP z Vistą, DNSy nie pomagają, GG chodzi, pingi są, strony w żadnej przeglądarce się nie wyświetlają, nie chodzą.

Wszystko zaczęło się po zainstalowaniu aktualizacji Operyalbo deinstalacji Aviry i gdy tu wystąpił błąd - parę odzyskań systemu, której jednak zawsze kończyły się niepowodzeniem.

Jakieś propozycje, bo jak nie, to po weekendzie usuwam ten szajs jakim jest Vista i instaluje tam XPka…

Może przeglądarki pracują w trybie offline?

Na pewno nie, sprawdzałem.

Dodane 31.10.2009 (So) 1:28

Z tego co wiem, to właśnie po instalacji aktualizacji do Opery “internet się wyłączył” (choć jak już pisałem pingi i GG działa, więc… wszystko działa, tylko nie strony internetowe…).

Zerknij tutaj: http://forum.infojama.pl/default.aspx?g=posts&t=71785

Musisz sprawdzić po pierwsze czy masz odpowiednio skonfigurowany internet, jak korzystasz z routera to czy masz dobre adresy IP wpisane, DNSy itd. w przeglądarce sprawdź ustawienia serwerów proxy. Wyłącz antywirusa i firewall i wtedy przetestuj. W innych przeglądarkach internet też nie działa?

Spróbuj powyłączać wszystkie firewalle - w szczególności te systemowe.

Ja miałem kiedyś podobny problem ale przyczyną był działający w tle uTorrent :slight_smile:

MBHunter , jaki dostawca?

Routera - brak. Zwykły modem Neostrady pod USB. Firewalle powyłączane, antyvirusy też. Nic się nie zmieniło.

Internet chodzi, ale na żadnej przeglądarce nie chodzi żadna strona.

Dodane 31.10.2009 (So) 9:40

Przegooglowałem dużo stron, i wiele osób ma ten problem, ale tak jak i u mnie - zmiany serwerów DNS, rekonfiguracja firewalli, połączenia nic nie daje…

Odinstalowałeś AVIRA i zainstalowałeś… Wyłącz w programie antywirusowym Skaner WWW. Wrzuć też zawartość loga z HijackThis na www.wklej.org i daj linka