Internet jest, wszystko inne działa, oprócz stron

Nie rozumiem już tego, przeglądam sobie strony normalnie, po jakimś czasie (chyba jak zaczne coś ściągać) już żadna strona nie działa do czasu restartu komputera i tak w kółko. Przykładowo, ściągałem coś z zippyshare, niedość, że nie mogłem ściągnąć, to jeszcze nie mogłem otworzyć żadnej strony, próbowałem na firefoxie i na internet explorerze, w obu przypadkach to samo. Resetowanie modemu nic nie dalo. Dzwoniłem też do dostawcy, powiedział mi jak zwykle, że wina stoi po stronie komputera, u nich wyświetlany status mojego łącza jest ok. Już nie wiem co poradzić, stało się to tak nagle, nic nie zmieniałem w ustawieniach systemu, po prostu dzisiaj po południu stało się to nagle. Wszystko inne działa, gry online, gg, steam, oprócz stron internetowych.

Pierwsze co sprawdź to poprawność połączenia , a więc adres ip, maske sieci, adresy dns, następnie wykonaj pingowanie do kilku serwerów: wp, google itp… Problem może leżeć zarówno w sprzęcie, jak i w konfiguracji albo samego połączenia, albo systemu. Warto też było by jak byś odpalił jakiś live cd i zobaczył czy tam sytuacja się powtarza.

możesz snifferem sobie zerknąć co sie dzieje w momencie gdy żądasz strony z serwera …

Może, tylko czy będzie umiał wyciągnąć wnioski z tych obserwacji? Jak już coś to polecam wireshark.