Internet, karta sieciowa ;S

(Matiko0) #1

Witajcie, to mój pierwszy wątek na tym forum, proszę o wyrozumiałość :slight_smile: Problem jest taki, miałem starą klawiaturę na Pc/2, teraz ostatnio przestała mi działać. Myślę sobie że to wina klawiatury, a że i tak chciałem ją wymienić kupiłem nową. Niestety także nie śmiagała i zrobiłem formata (oczywiście po długich walkach, zresztą nieskutecznych ;/). Klawiatura dostała olśnienia (nowa, stara nie działa :D), zaczęła działać, ale narodził się nowy problem, mianowicie sterowniki do internetu. Nigdzie nie mogę ich znaleźć (w sensie w necie, nie miałem żadnej płyty) ;(. Teraz proszę was o zlokalizowanie dla mnie jakichś sterów lub klienta, tak aby wszystko było ok. Podaję moje parametry, mam nadzieję, że to wszystkie :slight_smile: Oczywiście piszę z innego komputera :wink:

• Karta to: Via Rhine II Fast Ethernet Adapter

• Typ Interfejsu: Ethernet

• Adres sprzętowy karty: 00-13-D3-3C-75-5B

• Nazwa połączenia: Połączenie lokalne

• Szybkość połączenia: 10Mbps

• MTU: 1500 bajtów

• Dzierżawa uzyskana protokołu...: 1970-01-01 02:00:01

• Dzierżawa DHCP wygasa: 1970-01-01 02:00:01

• Nazwa firmy: VIA Technologies, Inc.

Mam nadzieję, że nie napisałem się na próżno, także bardzo proszę o pomoc, ja się poddaję :S

Help! :o

(Tomas91) #2

Tutaj pobierzesz sterowniki http://www.via.com.tw/en/support/drivers.jsp

(Matiko0) #3

Dziękuję, teraz niemogę ich sprawdzić, aczkolwiek sprawdzę na 100% :slight_smile:

I to będzie tak, że ściągam, instaluje, używam neta?

-- Dodane 30.06.2013 (N) 13:00 --

Chyba coś nie tak, po zainstalowaniu dalej nie mam po przeciwnej stronie od przycisku start ikonki takiej jaką miałem przed formatem. Dodam, że świeciła się na czerwono, żółto lub zielono w zależności od dzisiejszej siły sygnału, oraz gdy wszystko było rozłączone, lub nie widział sieci było granatowe i chyba przekreślone cienko czerwonymi kreskami. Ja to zapamiętałem jako K, ale tego nie jestem pewien, oraz wiem że producent nazywał się ralink wireless. Znajdzie to ktoś dla mnie? :frowning:

-- Dodane 30.06.2013 (N) 13:55 --

HaLO? :o :expressionless: