Internet - montaż anteny

Zwrócił się do mnie przedstawiciel firmy , która chce na moim domu zamontować antenę do internetu. W tych sprawach jestem laikiem, nie wiem jakie są korzyści i jakie niedogodności posiadania takiej anteny. Chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć. Oferują 2 MB internetu. Czy mogę jeszcze coś wynegocjować.

Jeśli chodzi o sprawy związane z promieniowaniem elektromagnetycznym to raczej nie powinieneś mieć obaw. Co do prądu pobieranego przez te urządzenia, to urządzenia są zasilane niskim napięciem (zazwyczaj 5V lub 12V) i pobierają bardzo mało prądu (może coś około 10 PLN na rok :stuck_out_tongue: ) Jedyne na co powinieneś zwrócić uwagę, to fakt, aby zainstalowali to wszystko porządnie - czyli żeby jakieś wichury tego nie oderwały od muru (dachu). Wewnątrz niech ułożą porządnie kable, tak aby nie przeszkadzały, nie wystawały, itp.

Ważnym faktem jest też bezproblemowy dostęp do tych wszystkich urządzeń w celu wymiany podczas awarii lub w celach konserwacyjnych.

2 Mbit/s w zamian za miejsce na dachu jest na razie OK.

agnawa , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Tylko jaką stawke za korzystanie z internetu przedstawiciel tejże firmy przedstawił?

ja dla mnie 2 mb jest to bardzooo mało… Internet Satelitarny ma dużo szybsze łącza niż np. TP

Ja radzę popytać się innych użytkowników tego internetu, jak to działa. Z radiówkami często bywają problemy. Jak daleko mieszkasz od anteny nadawczej ?