Internet na dówch komputerach połączenie za pomocą zte combo

(::lemon96::) #1

Witam, otóż mam pewien problem z podłączeniem laptopa do internetu. Mam dwa kompy pc i laptop. Na pc internet jest podłącznony do combo przez usb (i działa). Do laptopa chce podłączyć kabel ethernet (skrossowany)i niestety tu są schody bo nie chce działać. Nawet jak chcę podłączyć kabel skrossowany do mojej karty sieciowej (a mam w opcjach zaawansowanych włączoną opcje udostępniaj i wybierania numeru automatycznie.) Ze starym modemem nie było problemu (ZTE 852 - miałem połączenie kablem skrossowanym do karty sieciowiej)

Powiedźcie mi gdzie tkwi problem bo nie mam pojęcia

Pozdrawiam lemon96

(Kamil2993) #2

klik!

(Kpc21) #3

Nie wiem czy ten modemorouter ma możliwość podłączenia komputerów jednocześnie przez USB i Ethernet, instrukcja o takiej możliwości nie wspomina.

Sprawdź czy jest on zainstalowany w trybie router, jeśli nie to przestaw to.

A jeśli nie pomoże, kupujesz switch i powinno działać.

(::lemon96::) #4

No właśnie nie mam włączonego trybu router, ale zaraz zmienię... Mam takie pytanie jeszcze odnośnie trybu router. Czy jak mi zwiększą prędkość do 2mb to kiedy laptop będzie odłączony na PCcie będzie ta prędkość czy będzie cały czas podział łącza?

dobra tryb router zadziałał dz wielkie :slight_smile:

(Kpc21) #5

Kiedy odłączony jest laptop, na komputerze stacjonarnym (laptop to też PC) Internet będzie działać z maksymalną prędkością. To działa tak samo, jakbyś na jednym komputerze np. otwierał kilka stron jednocześnie, albo ściągał jakiś plik i chodził po stronach WWW.

(::lemon96::) #6

tak tak sprawdzałem z tą prędkością jak to jest

jeszcze raz dzięki :slight_smile: