Internet na dwa komputery-- legalnie

Witam!

Mam pewien dylemat odnoszący się do internetu.

Chciałbym mieć internet na dwa komputery, wiem, że można zakupić router i mieć problemu.

Niestety w moim domu jest zarejestrowana działalność gospodarcza, czyli taka możliwość nie wchodzi w grę ponieważ jest to nielegalne. Dotychczas komputer z internetem jest w biurze. Od Biura do mojego pokoju są dwa piętra. Myślałem nad LIVEBOX’em od Neostrady, ale słyszałem, że nie działa to zbyt dobrze i często traci zasięg. Jakie rozwiązanie polecilibyście mi, aby załatwić problem na legalnie? Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam Kamil

Przede wszystkim napisz jaki masz internet - komórkowy, radiowy, kablowy ??

Podział łącza jest zgodny z prawem w ramach własnego lokalu.

Jeśli masz internet “z gniazdka telefonicznego” to TP-Link 8901G załatwi sprawę.

Poczytaj trochę bo takich wątków było od wczoraj mnóstwo, a w tym miesiącu setki :wink:

w tej chwili mam zwykły kablowy 1mb/s, ten TP-Link 8901G jest radiowym internetem , nie dało by rady kablem przeprowadzić.

Jeśli podział neta jest zgodny z prawem, to jakie urządzenia potrzebuję do tego?

Ten TP-Link jak każdy obecnie oferowany modem+router ma podział radiowy oraz kablowy.

Cena takich urządzeń jest tylko symbolicznie wyższa od tych wyposażonych wyłącznie w podział kablowy LAN, więc raczej się opłaca :wink:

Tym bardziej że chyba lepiej dzielić radiowo czy ciągnąć kabel LAN który też kosztuje.

Podział nie jest ani nielegalny, ani niezgodny z prawem, co najwyżej nie jest zgodny z zapisami umowy pomiędzy dostawcą a klientem. Za nieprzestrzeganie umowy grozi jej zerwanie, ewentualnie kara umowna, zgodnie z zapisami.

Jak mniemam jest to blok (4-piętra?), na parterze jest lokal z biurem i internetem, na trzecim piętrze mieszkanie. Trudno będzie się przebić z sygnałem przez 3 podłogi. Może dałoby się podciągnąć kabel - po rurach, otworach wentylacyjnych itp.

Ewentualnie przysunąć antenę routera do okna, tę z komputera też postawić na parapecie, choć nie ma pewności, czy zadziała.

Najlepiej od kogoś pożyczyć router i sprawdzić, czy w mieszkaniu będzie odbierać, dopiero później kupować.

To jest bardzo proste do rozwiązania - wiele osób robi patent że wystawia podłączony do routera kabel h155 za okno (ew. mała antenka za 20-30zł) i z góry to samo, działa idealnie.

W sumie na taką odległość to wystarczyłby sam kabel tylko trzeba by go jakoś na końcu zaizolować (np. zalać gorącym klejem), lub/i zrobić z drutu biquad.