Internet na dwoch kompach

Widziałem podobne tematy ale mój problem wygląda trochę inaczej. Mam Internet radjówkę, antena na dachu jest podłączona do accespointa (ma tylko jedno wyjscie) dalej jest mój komputer. Chciałbym mieć Internet na dwóch komputerach w domu niezależnie od siebie ale mam tylko jeden adres IP. Jak nazywa się urządzenie które może rozdzielić sygnał na dwa komputery i czy dwa komputery jednocześnie będą mogły korzystać z Internetu na jednym adresie IP?

włóż drugą sieciówke do swojego kompa i udostępnij główne łącze,zaznacz sobie automatyczne ustawienia i ciesz się internetem na drugim kompie

ale wtedy chyba ten pierwszy komp bedzie musiał byc włączony zeby na tym drugim byl internet. tak czy nie?

tak,ja mam tak u siebie zrobione

Tak, bo z niego udostępniasz.

Musisz zaopatrzyć się w router :wink:

Koszt około 100-200 zł za całkiem rozsądny sprzęt + kable i powinno działać

Wówczas niezależnie od siebie masz internet na dwóch komputerach

Wówczas routert przejmie Twoje unikalne IP, a komputerom przydzieli IP rzędu 192.169.***.*** i będzie ładnie :spoko:

jezeli ci nie przeszkadza,ze komputer pierwszy musialby chodzic to koszty mozna zminimalizowac do nawet 20zl za tania sieciowke a internet tez bediesz miec na drugim kompie

właśnie o to mi chodziło

bardzo dziękuje :smiley:

Złączono Posta : 15.07.2006 (Sob) 23:00

dzięki ale nie chciałem zeby jeden komputer był zależny od drugiego

w sumie racja,bo jak padnie pierwszy to na drugim nie bedzie,ale ja sie nie martwie ;]

No to router rozwiązuje Twój problem.

Wtedy oba komputery są podpięte do niego niezależnie od siebie, dwoma kablami i nie mają wpływu na swoją pracę :wink:

Należy również pamiętać, że cała przepustowość łącza dzieli się na oba komputery, ale to chyba jest jasne…

jeszcze jedno. co robi router a co switch?

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Router

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/Switch

:slight_smile:

wiec ja mam kupic router z wbuwowanym switchem?

To by było najlepsze rozwiązanie :slight_smile:

Później masz większe pole manewru - więcej możesz zdziałać. Ale jeśli chcesz tylko podpiąc do sieci 2 komputery - starczy zwykły router.

dobra, to chce sie jeszcze upewnic:

zeby oba komputery majac jeden adres IP mogły korzystac z sieci jednocześnie to musze kupic router czy wystarczy mi switch?

Kup router, jak już wcześniej powiedzieliśmy