Internet na kartę (duża paczka) - wybór oferty

Witam,

Proszę o małą pomoc, jestem trochę odcięty od świata przez brak internetu ( właśnie kończy mi się pakiet ) potrzebuję ofertę prepaid z dużym pakietem danych ( co najmniej 20 giga ) który musi wystarczyć do następnego cyklu gdy odzyskam internet. Jestem abonentem Lait mobile i nie mam tam w abonamencie możliwości dokupienia paczki. Telefon nie ma blokady sim. Proszę o pomoc w wybraniu oferty.
PS. kartę nową należy od razu zarejestrować ?
dziękuję za pomoc

Tak. Nie zarejestrujesz nie działa tak jakw abonamencie :slight_smile:

Ok, dziękuję . Poproszę jeszcze o ofertę. Kupuję starter i tam jest duża paka danych :wink:

Orange w salonach ma startery z paczką 100GB :slight_smile:

1 polubienie

Play - Internet na kartę LTE, paczka 100GB za 49zł. Kupując starter, również masz jakiś transfer na karcie.

Polecam Aero 2 - posiłkuję się nim, kiedy wpadnę w lejek na powyższej ofercie Play. Jak trzeba mają pakiety za parę złotych, w tym nieco większy (30GB za 30zł).

Play świadczy najgorsząπ jakośc usług zwłaszcza jeśli chodiz o internet wiec będę odradzał tego dostawcę jak się da bo sam się przejechałem na nich mocno. Spadanie w LTE predkości poniżej 1Mb/s uważam, za tragiczną jakość„ usług, nie równomierną co do oferty.

Cóż - też nie jestem z nich super zadowolony. Internet też mi przymulał na 1Mbps, lecz na urządzeniu z 3G. Odpalone na urządzeniu LTE osiąga 11-12Mbps, co szczytem LTE nie jest, ale nie znalazłem u siebie w Poznaniu miejsca, gdzie miałbym więcej (analogicznie w tej samej miejscówce, komercyjna usługa Aero2 na nadajnikach Plus…miała 25Mbps).

Ogólnie optuję za wyrobieniem sobie karty na Aero2. Podstawowe prędkości wystarczą do pracy, a komercyjne pakiety LTE pomogą w kryzysowej sytuacji.

To ja ci zamieszcze swój wynik w LTE z SpeedTest zrobiony po godzinie 14 dzisiaj, gdzie teoretycznie jest już pora gdzie troche ludiz siedzi. Na nadajniku już działą 1800, 800 i 2600Mhz więc łączenie pasm jest, router Huawei B525s, który obsługuje łączenie pasm i jest to w Orange. Do nadajnika około kilomnetr, widac cały andajnik przez okno z łazienki.

Uważam, że sa to predkości zadowalające. Do tej pory 40Mb/s było mega coś, wieczorami zwalniało. Teraz Orange potwierdziło rozbudowanie nadajnika i wiekszy zasięg.

Rózniće mioędzy 35Mb, a prawie czy ponad 80Mb/s każdy odczuje bo to prawie 2 razy tyle.

Myślę, że zrzut poniżej sam za siebie mówi jak jakościowy jest Play, a jak Orange. :slight_smile:

Niepotrzebnie tak narzekacie na tego Playa bo z tym się zgodzę, że NetWorks! czyli sieć Orange i T-Mobile zapewnia zazwyczaj lepszy zasięg i wyższe osiągi, ale to wszystko zależy od miejsca. U mnie np. wszystkie sieci czyli Plus, T-Mobile i Orange oferują prędkości rzędu 4-10 mbps w szczycie podczas gdy w Playu mam zawsze ponad 40 mbps :slight_smile:
Zatem wszystko zależy od lokalizacji i wcale nie jest tak, że NetWorks! tak świetnie działa zawsze i wszędzie…

To zalezy tez od routera lub telefonu bo telefon ma inną agregację pasm (Łączenie), a inną routery. Routery często z pominięciem 2600 łączą 1800+800Mhz, a telefony 800+2600Mhz. Ja mam Htc M9 Prime Camera ma tez LTE do 300Mb/s i ten sam nadajnik i mam w tej chwili 25Mb/s pobieranie, a na routerze, który najwidoczniej lepiej agreguje pasma cały czas 70-80Mb/s (dzisiaj). To tak samo jak z neostrada i parametrami lini jeden router czy wbudowanyw nim modem radzi sobie lepiej drugi gorzej. Tez jest oczewiscie wiadomo kwestia obciążenia andajnika i to czy nadajnik jest nowy czy stary np. postawiony z 10 lat temu gdzie do nadajnika trafia radiowo i z nadajnika do klienta, a nowe nadajniki w ciagu powiedzmy 3 ostatnich lat jadą na światłowodzie do andajnika i to tez daje lepsze osiągi mimo wszystko. U mnie jest jeden nadajnik dopiero w czerwcu włączono 2600 i 800Mhz, dotej pory tylko 1800Mhz i rozbudowano nadajnik co nawet ja widze bo codziennie go mijam gdziekolwiek jadac samochodem i widac nowe coś na nim wiecej tych prostokątów bo sam Orange powiedział, że musieli rozbudowac bo inaczej nadajnik nie wyrabiał od ilosci klientów głównie LTE dla firm, a rozmowa z obsługa sie nagrywa wiec gdyby pan wciskał kita to sam sobie by krzywde zrobil :slight_smile:

Co do PLAY to dają roaming krajowy i jak wyszuka recznie operatoróœ przy Orange wiecznie pisze w nawiasie zablokowany to jak z tym roamingiem krajowym to jest 3 sieci, a nie 4 jak to pieknie od poczatku prawie reklamują. J nie pójde do Play bo ofert wcale rewolucyjnych i lepszych nie mają, a usługi wiele moich znajomych i z rodziny narzekało na jakość rozmóœ i internet ten ich.

Nikt Cię nie zmusza do korzystania z Play’a wręcz przeciwnie, lepiej żebyś korzystał z tego operatora który oferuje lepsze parametry w Twoim otoczeniu, po prostu mówię, że jak sam zauważyłeś wszystko zależy od wielu czynników :slight_smile:
W jednym miejscu Orange działa dobrze a gdzie indziej może Play :slight_smile:
Ja nie narzekam na Play ale wierzę, że znajdą się osoby które nigdy z niego nie skorzystają.

Co do roamingu to ponoć dostęp do Orange jest możliwy po kontakcie telefonicznym z BOK Playa.

orange terabajt za suma 200 zeta na chyba 70 dni

dyskusja fest :slight_smile: dziękuję za wszelką pomoc
mam też swoje uwagi bo życie zmusza do samodzielności ( jednak lubię tu Was prosić o pomoc)
Bez a więc ,

  1. Niedrogo, i dużo gdy potrzeba szybko paki danych wychodzi oferta play 30 giga za 19 zł, czyli sensownie.
  2. Nie każda karto to “umi” kupiłem starter za 5 zeta doładowałem za 30 i … tu max 6 giga.
  3. Karty startery są dedykowane czyli typowo telefoniczne i typowo internetowa - czyli pakietu 30 giga za ileś tam zł nie uruchomisz na karcie za 5 zł telefonicznej typowo - obłęd :slight_smile:
  4. Niezrażony kartą za 5 zeta którą doładowałem odkryłem bdb ofertę 4 zł bez limitu dziennie - super ekstra - okazuje się że owszem ale nie do tego typu karty którą kupiłem bo to oferta dla kart dla routrów, modemów i takich wszelakich wynalazków czyli dla mnie kain nicht :slight_smile:
  5. Po dwóch rozmowach z konsultantami i uszczupleniu zasobów z 34 zł na 27 udało się chociaż uruchomić 6 giga na tej nieszczęsnej karcie czyli 3 wieczory streamowania wideo będą .
  6. Patrz ptk 1 - sensownie i niedrogo - może te moje wojaże się komu przydadzą.

Pozdrawiam urlopowo wszystkich fanów DP :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ad. 4 - bez limitu, ale czytaj wszystko drobnymi druczkami bo sie okaże, że limit 100GB)