Internet na krótki okres czasu

Witam, czy orientuje się ktoś w temacie internetu mobilnego na krótki okres czasu? Potrzebuje gdzieś na miesiąc-dwa połączenia z internetem w laptopie.

Posiadam kabel opisany w tym temacie:

przejsciowka-kabla-internetowego-t514096.html

Jednak z tego co się dowiedziałem musiałbym dokupić modem, wiec nie wiem co by taniej wyszło. Czy zainwestować w modem czy internet na jakiś okres czasu jeśli jest taki dostępny.

Większość telefonów komórkowych ma obecnie możliwość pracy jako modem, wiec nie możliwe, że nie ma potrzeby kupna modemu. Jeśli masz taki telefon, podłączasz go pod USB lub przez bluetooth i korzystasz z internetu. Na krótki czas to raczej coś na kartę, ciekawe oferty ma, np. Play (nielimitowane transfery, pakiety internetowe itp.), możliwe, że inni operatorzy też, ale niestety nie orientuję się, bo korzystam akurat z usług tego operatora. Rozejrzyj się po ofertach, może znajdziesz coś dla siebie.

Mobilny - Aero2, niecałe 30 zł haraczu + jakiś modem UMTS 900MHz, + nadajnik (znajdź go sam) i masz internet do 0.5/0.25Mb/s za darmo. Niestety rozłącza się co godzinę.

Wyżej już jest napisane o ofercie internetu na kartę - Play ma limit do 1Mb/s, po dopłąceniu 10zł jest 4Mb/s, Plus ma do 7.2 Mb/s, Orange ma do 42Mb/s, TMobile nie mam pojęcia. W praktyce zobacz na ww. mapę co będzie najlepsze. Aktualne limity masz na stronach operatorów, zwykle to ok 30-50 zł za ok 3 GB.

Nie chodziło mi o Play Online tylko o oferty dla pre-paidów nastawionych na rozmowy i smsy. Masz dostępne zarówno taryfy bez limitu, jak i pakiety. Prędkości w Play są wyższe, niż podajesz, sprawdzałem :wink:

No tak, ale te maja cennik 25 zł za 1 GB, 15 za 500 MB, itd, z czego wyższe pakiety można kupić tylko raz na 30 dni. Prznajmniej tak było w wakacje. Więc raczej myślałem o Play Online a nie i zwykłej karcie.

Oferty co jakiś czas się zmieniają.

To już w sumie zależy, co użytkownik potrzebuje :wink: