Internet na krótki okres czasu

(Goodsensi89) #1

Witam, czy orientuje się ktoś w temacie internetu mobilnego na krótki okres czasu? Potrzebuje gdzieś na miesiąc-dwa połączenia z internetem w laptopie.

Posiadam kabel opisany w tym temacie:

przejsciowka-kabla-internetowego-t514096.html

Jednak z tego co się dowiedziałem musiałbym dokupić modem, wiec nie wiem co by taniej wyszło. Czy zainwestować w modem czy internet na jakiś okres czasu jeśli jest taki dostępny.

(roobal) #2

Większość telefonów komórkowych ma obecnie możliwość pracy jako modem, wiec nie możliwe, że nie ma potrzeby kupna modemu. Jeśli masz taki telefon, podłączasz go pod USB lub przez bluetooth i korzystasz z internetu. Na krótki czas to raczej coś na kartę, ciekawe oferty ma, np. Play (nielimitowane transfery, pakiety internetowe itp.), możliwe, że inni operatorzy też, ale niestety nie orientuję się, bo korzystam akurat z usług tego operatora. Rozejrzyj się po ofertach, może znajdziesz coś dla siebie.

(ra-v) #3

Mobilny - Aero2, niecałe 30 zł haraczu + jakiś modem UMTS 900MHz, + nadajnik (znajdź go sam) i masz internet do 0.5/0.25Mb/s za darmo. Niestety rozłącza się co godzinę.

Wyżej już jest napisane o ofercie internetu na kartę - Play ma limit do 1Mb/s, po dopłąceniu 10zł jest 4Mb/s, Plus ma do 7.2 Mb/s, Orange ma do 42Mb/s, TMobile nie mam pojęcia. W praktyce zobacz na ww. mapę co będzie najlepsze. Aktualne limity masz na stronach operatorów, zwykle to ok 30-50 zł za ok 3 GB.

(roobal) #4

Nie chodziło mi o Play Online tylko o oferty dla pre-paidów nastawionych na rozmowy i smsy. Masz dostępne zarówno taryfy bez limitu, jak i pakiety. Prędkości w Play są wyższe, niż podajesz, sprawdzałem :wink:

(ra-v) #5

No tak, ale te maja cennik 25 zł za 1 GB, 15 za 500 MB, itd, z czego wyższe pakiety można kupić tylko raz na 30 dni. Prznajmniej tak było w wakacje. Więc raczej myślałem o Play Online a nie i zwykłej karcie.

(roobal) #6

Oferty co jakiś czas się zmieniają.

To już w sumie zależy, co użytkownik potrzebuje :wink: