Internet na laptopie

Witam!

Mam taki problem, mianowicie mam komputer stacjonarny na którym mam internet (sieć osiedlowa, LAN), posiadam też laptopa. Chciałem podpiąc internet do laptopa więc wpisałem wszystkie ustawienia IP takie same jakie mam na komputerze stacjonarnym, wpiąłem kabel lecz niestety internet nie działał. W czym może tkwić problem i jake jest jego rozwiązanie?

Czekam na Wasze podpowiedzi.

spisz jeszcze numer mac karty sieciowej w stacjonarnym.

ipconfig /all

adres fizyczny karty

ten MAC wpisz w ustawieniach karty sieciowej laptopa

c495ccb2e8498e0a.jpg

MAC adres podawaj w tym polu bez znaków “-”

UWAGA: Pole w które wpisujesz MAC może się nazywać podobnie, zależy to od sterownika karty sieciowej.

Problem tkwi w tym,że internet masz udostępniany na daną kartę sieciową,która ma unikatowy numer MAC. Na karcie w lapku jest inny numer wiec nic z tego. Miałem to samo. Pomógł tylko telefon do admina.

no chyba, że go zmieni programowo na taki jaki jest na karcie w komputerze stacjonarnym :slight_smile:

Jak adminowi poda MAC adres laptopa, wtedy nie będzie mógł podłaczyć stacjonarnego.

start-uruchom-wpisz cmd- a pózniej komende ipconfig /all

tak jak pisał kolega powyżej, albo z menu start -> wszystkie programy -> Akcesoria -> wiersz polecenia i masz cały czas otwarte, aż sam zamkniesz.

spisz numer z pola adres fizyczny, bedzie on wyglądał np tak:

00-16-D4-5C-C7-85

następnie wpisz w pole na screenie, tylko pomiń znaki “-” (0016D45CC785).

od tej chwili jak podłączysz laptopa do sieci, to będzie on rozpoznany jako twój komputer stacjonarny i internet będzie.

Dziękuje za pomoc. Pisze tego posta z laptopa więc jak widac wszystko działa jak powinno.