Internet na światłowodzie tp opłaty

(Marcinb1992) #1

Witam piszę ten temat bo w poprzednim nie dostałem odpowiedzi na wszystkie pytania. A mianowicie:

1. Czy mając telefon stacjonarny w Netii na światłowodzie TP muszę płacić za utrzymanie lini?

2. Czy mając internet TP na światłowodzie TP muszę płacić abonament za utrzymanie lini?

(Mmiszczuk) #2

http://www.netia.pl/ http://www.tp.pl/ - masz tam kontakt.

(Kpc21) #3

TP doprowadziła ci światłowód do domu ? :o

(system) #4

Pomyśl, że dla TP światłowód = kabel miedziany

Skąd to zdziwienie :wink: Dla TP przy budowie nowych linii nie opłacalne jest stawianie wszystkiego na miedzi, lecz na światłowodzie :wink: [nawet gdzieś widziałem napis " Nie kradnij - to nie miedź, a światłowód :D" czy jakoś tak].

Ciekawi mnie, kiedy Ci go podłączyli?

(Marcinb1992) #5

A tp w ogóle jeszcze światłowodu nie rozprowadza???

Nie jeszcze nie doprowadziła do mnie, ale jest już projekt do wykonania :slight_smile:

A odpowie mi ktoś na moje pytania z pierwszego postu? :slight_smile:

(Mmiszczuk) #6

Zadzwoń do nich / wyślij e-maila, a nie czekasz na odpowiedź leniu. Miałbyś już dawno odpowiedź.

(Marcinb1992) #7

Bo myślałem, że ktoś taki jak ty zna odpowiedzi na te pytania :shock:

(Kpc21) #8

Jeśli nie masz telefonu, w każdym wypadku musisz płacić za utrzymanie linii. Ale nie wiem, czy będziesz mógł na światłowodzie założyć Netię, bo do tego chyba potrzebny byłby jakiś specjalny modem (przecież do normalnego modemu czy routera ADSL nie podłączysz światłowodu).

Ale ciągle nie wierzę, że TPSA doprowadza światłowód do domu. Może ktoś dać jakiś dowód, np. zdjęcia światłowodu na słupach TPSA?

(Marcinb1992) #9

Na razie jest projekt więc jeszcze dowodu nie mogę ci ujawnić. :slight_smile:

(Sitemaster) #10

o ile i wiadomo TP jedzie na światłowodach …tylko jest takie małe ale - są one wykorzystywane w sieci szkieletowej, no i do łączenia central i szafek ONU.

Zaś abonenci są przyłączani najnormalniej na starej dobrej miedzi.

Inaczej - na osiedlu mogą postawić szafkę i ona będzie na światłowodzie, ale Ty do tej szafki już będziesz podpięty na miedzi :stuck_out_tongue:

Chyba, że się coś pozmieniało - w co znając TP szczerze wątpię :lol:

(Kpc21) #11

Ale wg niego światłowód ma mieć doprowadzony do domu.

(Kraluk Trash) #12

Oj, panowie coś średnio śledzicie rynek ;]

TP pilotażowo ‘podpinała’ klientów indywidualnych pod światłowód via FTTH. Co prawda trochę temu to było, ale może autor wątku jest szczęśliwcem mieszkającym w tym bloku? Kto wie… ^^

http://www.telepolis.pl/news.php?id=10257

(Sitemaster) #13

@glasser, a gdzie napisałem że to to samo?

Przeczytaj jeszcze raz, napisałem tylko gdzie z pewnością TP stosuje światłowód. Zauważ, że wspomniałem też o ONU (które nie są elementem sieci szkieletowej) będących w zasadzie najbliżej abonenta a stojących właśnie na światłowodach …i choć one są na światełku, to już do nich abonenci są podpięci miedziakami.

Więc czytaj proszę ze zrozumieniem, a nie wyrywaj fragmentów z kontekstu.

Co do postu wyżej, to możliwe że prowadzili testy.

Ale jak narazie w ofercie TP nie widzę takiej opcji - przynajmniej dla klienta indywidualnego.