Internet na tablecie z androide po przez telefon

Witam,

zastanawiam się nad zakupem taniego(do 500zł) tableta do przeglądania internetu. Jednak chciałbym się dowiedzieć czy można z każdego tableta z androidem wyposażonego w bluetooth lub usb(host) łączyć się z internetem po przez telefon(Nokia 6120c)? Dodatkowo czy wykonanie tego jest bezproblemowe?

Tablety z modemami są droższe, a mam taki fajny telefon z hsdpa, więc chciałbym go poużywać jako modem.

jest to niemożliwe bo żeby nokia działała jako modem musi mieć zainstalowany program “Nokia PC Internet Access” a na androidzie go nie zainstalujesz jak byś miał inny telefon z wyższym androidem niż 2.2 to miałbyś opcje przenośny punkt wifi

jeśli tablet ma WiFi, a telefon możliwość stworzenia hotspotu WiFi - to nic nie stoi na przeszkodzie.

a utworzenie połączenia przez kabel usb - tak by telefon był modemem jest raczej nie możliwe.

połączenie Bluetooth - to zależy od sprzętu - kiedyś udostępniałem internet przez BT do starego SE K800i

Czy na pewno? na linuxie działa jako modem w programie wammu(wyczytane w Internecie). Może jest coś alternatyywnego dla androida

Telefon nie ma wifi, posiada tylko bluetooth usb i hsdpa.

jeszcze inna opcja - utwórz połączenie z internetem przez tę nokię na kompie, a następnie udostępnij je przez WiFi dla tabletu - może być mało ekonomiczne, gdy windows zacznie pobierać jakieś dane, aktualizacje.

Co do programów Gammu i Wammu - to mają one inny cel - służą zarządzaniu telefonem podłączonym do komputera, a nie do używania go jako modem, choć taka funkcjonalność jest możliwa, jednak w wielu modelach nie działa.

tak tylko udostępnianie w laptopie mam mały zasięg i tak jak mówisz jak Windows dorwie się do jakiejś aktualizacji

no niestety jedyne sensowne wyjście to kupić Tablet z kartą sim :slight_smile:

Pozdrawiam

ewentualnie http://allegro.pl/modem-router-mifi-wifi-hspa-aero2-cyfrowy-polsat-i2407713201.html modem HSPA wifi ale niestety koszt takowego to ponad 300zł