Internet na tydzień

Witam, posiadam laptopa i chciałbym na tydzień zamontować w nim bezprzewodowy internet. W domu mam routera, ale wyjeżdzam i chciałbym jakoś to załatwić. Jest taka możliwość ?

Tak, jest. Kup kartę pre-paid u jakiegoś operatora komórkowego. Jako modem możesz wykorzystać telefon.

Tu masz rozpiskę: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=10904

Ok, a jak to wszystko wtedy podłączyć ?

Możliwe jeszcze, że do swojego konta w sieci komórkowej, z którego korzystasz obecnie do dzwonienia, wysyłania SMS-ów, można dokupić pakiety internetowe. Musisz poszukać na stronie swojego operatora, ew. przedzwonić albo przejść się do salonu. Zazwyczaj aktywuje się to kodem, a opłata pobierana jest automatycznie z konta. Nie trzeba wtedy przekładać karty w telefonie i można z niego dzwonić podczas korzystania z Internetu, ale cenowo może to wyjść gorzej. Zależy od sytuacji.

Wkładasz kartę SIM do telefonu, wpisujesz w ustawieniach konfigurację danego operatora, podłączasz telefon do komputera tak jakbyś normalnie korzystał z internetu z sieci komórkowej na komputerze - najlepiej sprawdź w instrukcji telefonu. Musisz jeszcze uważać na blokadę simlock - np. jeśli masz simlocka na Orange (kupiłeś telefon wraz z abonamentem w Orange), działać w nim będzie tylko karta SIM Orange - chyba że postarasz się o zdjęcie simlocka.

Mam kartę z Orange drugą, jakiś tam starter za 20zł. Tylko, że mam Xperie8 i nie bardzo wiem co w niej jak ustawić. Jak zrobić by laptop wykrył neta ?

Po aktywacji karty SIM możliwe, że przyjdą do Ciebie smsy z autokonfiguracją telefonu, a jeśli nie, to prawdopodobnie operator udostępnia na swojej stronie domowej możliwość wysłania smsów z konfiguracją, jeśli i tego nie będzie, to na pewno jest napisane jak ręcznie skonfigurować telefon.

Podłączyć telefon kablem lub przez bluetooth i (nie mam do czynienia na co dzień z Windowsem) prawdopodobnie dodać nowe urządzenie/połączenie sieciowe w ustawieniach sieci.

Pozdrawiam!

Najprościej zainstalować oprogramowanie do telefonu (nie wiem, jak to wygląda przy telefonach z Androidem), tam zwykle jest odpowiednia opcja.