Internet na Windows XP

Mam nietypowy problem z moim Windows XP Home SP2. System działa już od ponad roku i wszystko z nim było ok aż do dzisiaj. Po włączeniu komputera i 5min następuje rozłączenie z internetem. Komunikator tlen działa, ale już Firefox czy IE7 nie. Tak samo ma się z pocztą itp. Nie wiem co jest grane, przeskanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów - nie ma. Firewall chwilowo został wyłączony z myślą, że on może blokować ruch, mimo tego nadal ten sam problem.

System legalny z zainstalowanymi wszystkimi aktualizacjami.

dostawca dostepu do sieci?

przez co się łączysz?

Dostawca niczym tu nie zawinił. Drugi komputer - laptop łączy się z internetem bez problemu w tym samym czasie. Z internetem łącze się przez sieć kablową i modem kablowy oczywiście.

Wygląda na to, że coś blokuje mi połączenie z przeglądarkami. Poczta i komunikator działają, jedynie przeglądarki.

Jak wspomniałem, nie mam firewalla.

Pokaż log z Combofix

Podaj logi z Hijackthis

Pobierz ComboFix, ale nie uruchamiaj

Wklej do notatnika:

File::

C:\WINDOWS\DXT2B.tmp

C:\WINDOWS\DXT2A.tmp

C:\WINDOWS\DXT29.tmp

C:\WINDOWS\DXT28.tmp

C:\WINDOWS\system32\bchfmb.exe

Registry::

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2]

Plik -> zapisz jako -> CFScript.txt (najwygodniej będzie, jeśli zapiszesz w takiej lokalizacji, by ikonka

CFScript.txt znalazła się obok ikonki ComboFix.exe)

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe tak jak tu ->

02f8f1e3c410a4cc.gif

Powinno się rozpocząć usuwanie i powstanie log, daj ten log na forum.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po restarcie usuń ręcznie folder C: \Qoobox

Zrobilem wszystko tak jak napisałeś, wszystko wróciło do normy, dzięki.

baartek ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

W związku ze zmianą, jaka obowiązuje przy wklejaniu logów, przeczytaj i zastosuj się do Tematu

Temat przenoszę do działu Bezpieczeństwo i logi…

start>>uruchom>>>cmd

sc stop oreans32

sc delete oreans32

po każdym poleceniu enter

Dzięki panowie, wszystko wróciło do normy.

Kurcze pospieszyłem się chyba, bo wszystko co opisałem w pierwszym poście ponownie wróciło.

Możecie mi jeszcze pomóc?

Jeżeli chcesz to daj jeszcze logi z Combofix