Internet na wsi

szkoda, właśnie nie mam innego wyjścia. przeprowadzam się i okazauje się że internet satelitarny to jedyne wyjscie. czytałem troche o nim. jest to dla mnie ostatnia deska ratunku

Jeśli masz telefon, jest jeszcze połączenie komutowane (tzw. dial-up, przez modem analogowy). Jakiś czas temu TPSA udostępniła je również jako stałe łącze.

i tu jest pies pogrzebany. jak bym miał telefon to by nie było problemu. ostatnio od teps-y dowiedziałem się że jestem nie rentownym klientem i nici z neo i telefonu. za dużo muszą włożyć pieniędzy żeby mnie podłaczyć ( 6 000 zł :slight_smile: )

Dostęp do telefonu to jest usługa powszechna i MUSZĄ ci go zapewnić. Jeśli klient mieszka daleko od linii, podłączają go zazwyczaj bezprzewodowo. Dawniej na sieci Centertel, która została po analogowej telefonii komórkowej, teraz po sieci GSM Orange.

im powiedz. nie ma miejsca w centralce a do nastepnej jest za daleko :slight_smile: dlatego myślę o internecie satelitarnym

Oni mają na to sposoby (nie pamiętam już jak to się nazywało, ale na pewno coś takiego jest), tyle że skutkują one brakiem możliwości instalacji internetu szerokopasmowego. Połączenie komutowane to jest jednak po prostu połączenie telefoniczne - i nawiązać je można zawsze.

ok. spróbuje z nimi tak zagrać zobaczymy co mi powiedza. może ktoś mi wrzucić kilka linków dystrybutorów na wszelki wypadek jak będe musiał jednak zdecydować się na internet satelitarny

boorg a weź podaj nazwę wsi (możesz przesłać na pw) to wtedy może coś wykombinujemy.

A odnośnie internetu satelitarnego to najbardziej opłaca się na dzień dzisiejszy ten ale i tak tylko w OSTATECZNOŚCI.

Pozdrawiam

Majdan koło Wołomina. Dzięki za pomoc może się przydać.

No i kolego jaki Ty masz problem z internetem

Masz do wyboru kilka operatorów:

CDMA - Orange (będziesz musiał zastosować antenę zew,) i Sferia

WiMAX - Era (możliwe że ma u Ciebie zasięg)

sieć komórkowa - Play, Plus (z zastosowaniem anteny zew.) i Era (wg. mapy ma HSDPA u Ciebie)

radiówki - BMJ

z jednej strony tp ma niezłą ofertę na zestaw instalacyjny… ale policz ile zapłacisz za dobry transfer:) wystarczy spojrzeć co ma tooway,…

Plus i Play odpadają - nie działa

era i orange działaja jak żółw - faktycznie rewelacja.

jak juz za coś płacić to lepie już miec pewnośc że jakąs przyzwoita predkość będzie

A Orange Freedom Pro? Sferia? Era WiMax? To powinno całkiem nieźle działać w porównaniu z sieciami komórkowymi.

muszę sprawdzić… a korzystałeś kiedyś z tego??

Nie ale czytałem o tym i działa to lepiej od komórkowych (chociaż do ideału jest daleko).

A najlepsza by była jakaś radiówka, ale musisz się dowiedzieć jakie są o niej opinie.

orange musze jeszcze sprawdzić. Sferia odpada. dzwoniłem już do nich.

radiówka odpada… nic nie ma w okolicy…

barteq mówiłes do mnie że radiówka odpada ?

czy spotkał się ktoś na temat internetu od Tooway`a… jedna z bardziej sensowych ofert na naszym rynku…

Jedna z dwóch ofert internetu satelitarnego dostępna w Polsce, jest jeszcze TPSA.