Internet Net24 i zmiana IP - Router ASMAX 1004g

Witam!

Mam pewien problem, wcześniej posiadałem modem Linksys AM200 i miałem możliwość rozłączenia się i połączenia z internetem ponownie w celu zmiany IP, teraz dostałem za 1zł w ramach przedłużenia umowy router ASMAX 1004g i nie widzę takiej opcji, żeby móc się rozłączyć, dodam, że na modemie Linksy’a musiałem się łączyć z netem po uruchomieniu kompa, a na ASMAX’ie internet łączy się automatycznie. Mój system to Windows 7, może to on stawia jakiś problem, gdyż na XP z linksysem nie było problemów, nie wiem jak z asmex’em bo już wtedy miałem 7-kę.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie to bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.

Pozdrawiam,

apik

Hej,

Bardzo prawdopodobne, że miałeś Linksys’a po prostu źle skonfigurowanego. Wspomniane przez Ciebie urządzenie to router - powinien więc również automatycznie łączyć się z internetem. Wymuszanie połączenia nie powinno być konieczne, chyba że został on skonfigurowany w trybie bridge, w którym działa wyłącznie jako modem.

System operacyjny nie jest źródłem problemów - bardziej możliwości konfiguracyjne urządzenia sieciowego. Tym bardziej że mamy do czynienia ze sprzętem, który sam nawiązuje połączenie internetowe…

Przejrzałem instrukcję do tego modelu i niestety nie znalazłem możliwości zrestartowania samego połączenia w celu zmiany adresu IP. Jedyne, co możliwe, to zrestartowanie całego urządzenia przez opcje Reboot w menu konfiguracyjnym Device Info -> WAN lub w Management -> Save\Reboot.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dimatheus - Dziękuję za obszerną i konkretną wypowiedź, wiem już teraz wszystko co chciałem.

Pozdrawiam.

Hej,

Nie ma sprawy. W końcu od tego mamy forum, by sobie pomagać.

Pozdrawiam,

Dimatheus