Internet nie działa, błędne konfiguracje routera

Witam!

Mam problem odnośnie konfiguracji routera pod Neostradę. Mój router to Tp-link W8950ND, Neostrada do 10 Mbs, dioda ADSL świeci stale, natomiast po wielokrotnych próbach konfiguracji dalej nie ma dostępu do Internetu. Wpisywałem wartości podane na stronie Orange, przekazane przez konsultantów z infolinii oraz znalezione na różnych forach, nawet logowanie się na rejestracja@neostrada.pl nie pomaga, dioda Internetu jest dalej martwa. Czy ktoś moźe posiada ten router i napisałby jak go skonfigurować? Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

przemek2710

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

http://www.orange.pl/kid,4002234817,id,4002235266,title,Neostrada-podstawowe-informacje,helparticle.html tutaj poradnik, sprawdź czy dobrze wpisane są parametry vpi, vci i reszta. Jeśli router jest sprawny i dobrze podłączony (telefon przez filtr) to ma działać.

Wprowadzałem wszystkie wartości dokładnie jak w tym poradniku i Internet dalej nie chce się połączyć.

Daj zrzut ekranu z konfiguracji interfejsu WAN/Internet.

Tutaj są zrzuty z konfiguracji, choć próbowałem też innych wartości.

Najlepiej by było jakbyś nie korzystal z opcji quick setup, często wiele opcji umyka. To co masz na drugim zrzucie, zaznacz NAT oraz PPP IP Extensions i spróbuj PAP zmienić na CHAP lub auto, jeśli jest taka opcja. Możliwe, że drugi punkt wymaga uwierzytelnienia z użyciem CHAP. Jeśli nadal nie będzie działać, skonfiguruj na nowo połączenie i zaznacz dodatkowo opcję PPP Debug, zobaczymy czy debgowanie pokaże na którym etapie leży problem przy LCP czy NCP.

Zrób, jak mówi roobal i przetestuj jeszcze PPPoE.

Zrobiłem tak jak napisał roobal i dalej nie działa, próbowałem też połączenia PPPoE, też nie chce się połączyć. Pojawił się problem z NAT i PPP IP Extensions, gdy zaznaczyłem tą drugą opcję automatycznie znikało NAT, nie dało się zaznaczyć dwóch na raz. W załącznikach zamieściłem screeny system loga i dodatkową opcję, która jest przy zaawansowanej konfiguracji, a nie mam pojęcia którą opcję wybrać.

post-136549-0-48971700-1389173165_thumb.

post-136549-0-20105200-1389173200_thumb.

Zmniejsz MTU np na 1492

Właśnie z tej wartości głównie korzystałem, taka była podana w poradniku z Orange.

Zrestartuj go za pomocą wykałaczki albo spinacza. Raz się tak samo męczyłem i wpisywałem wszystko dobrze a internet nie działał. Po restarcie jak ręką odjął. Wcześniej wyłączałem i włączałem, przywracałem ustawienia fabryczne itp. a on dalej nie działał.

Zwiększ MTU, bo z logów wynika, że masz za małe MTU, daj 1500 lub ustaw na auto.

Increase znaczy zwiększyć, nie zmniejszyć.

Przy połączeniu PPPoA i PPPoE 1492 to maksymalna wartość jaką można wprowadzić. A jaką opcję zaznaczyć w Service Category?

Przy CHAP też można ustawić maksymalnie 1492? Zobacz czy można zmienić wartość MTU na portach LAN, jeśli tak i jest mniej, ustaw na 1500. Prawdopodobnie można to zrobić w sekcji LAN Ports.

 

To są ustawienia dotyczące QoS, z którego obecnie i tak nie korzytasz.

 

Spróbuj jeszcze z samym NAT i spróbuj zmienić enkapsulację VC-Mux na LLC. Rozumiem, że masz ustawiony Annex A? Pokaż jeszcze co jest w sekcji WAN, LAN Ports oraz DSL. Konfigurujesz tak w ogóle połączenie dla WAN czy DSL? Bo jeśli pamięć mnie nie myli, ten router posiada port LAN, działający również jako WAN, więc można go używać do łączy DSL i sieci kablowych.

Tak, maksymalna wartość to 1492, a w sekcji LAN ports mogę je tylko włączyć, nic więcej. W całej stronie konfiguracyjnej nie mogę w ogóle znaleźć opcji Annex A. Kabel podłączony mam pod standardowe wejście, a wszystkie porty LAN wyglądają tak samo. Załączam screeny z tych sekcji, które chciałeś

post-136549-0-06350000-1389281373_thumb.

post-136549-0-06776900-1389281640_thumb.

post-136549-0-66676100-1389281686_thumb.

W advanced setup- WAN service zazncz MTU size i wpisz wartość w polu

Wartość MTU dla samego połączenia mogę ustawić, chodziło mi o to, że nie mogę jej ustawić w sekcji LAN ports. Dzisiaj próbowałem też aktualizacji firmware, jednak to tez nic nie dało. Czy ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły? Powoli zastanawiam się nad zmianą routera.  :?

LAN ports ustawiasz wtedy kiedy jeden z portów LAN chcesz uzywac jako WAN

Dobrze by było jakbys podrzucił screeny z edycji WAN service