Internet nie łączy po włączeniu komputera, problem

Witam. Mam problem z modemem, z bezprzewodowym adapterem albo z konfiguracją systemu… albo jeszcze z czymś innym.

Po każdym włączeniu komputera muszę klikać na ‘napraw’ w połączeniu sieciowym… Nie byłoby problemu, ale często zdarza mi się tak, że muszę czekać nawet do godziny aż w końcu coś ‘zaskoczy’. Czasem za pierwszym razem czasem za 20stym ;/ W dodatku czasem się okazuje, ze połączenie ma ograniczoną łączność.

‘Naprawianie’ zwykle zatrzymuje się na ‘Łączenie z siecią bezprzewodową’. Kiedy klikam w szczegóły pojawia się nieprawidłowy adres IP. Dodam że dwa komputery łączą się z internetem przez ten modem, ale niestety problem występuje nawet kiedy drugi komputer jest wyłączony.

Korzystam z adaptera Belkin 1.0.7.4.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Potrzebujesz najprawdopodobnie programu który bedzie tego wszystkiego pilnował jak np: Atheros Client ale niewiem czy będzie wspólpracował z twoim belkin’en…

p.s. zawsze możesz załadowac viste :stuck_out_tongue:

jaką masz sieć przewodową czy bezprzewodową, bo z modemem mi się to “kłóci”, jeśli bezprzewodową to rozwiązanie jest proste i są dwa:

  1. Ktoś sklonował Twój mac adres i podszywa się pod Ciebie w sieci.

  2. Podłączyłeś dwa kompy bez wiedzy admina, który ma adres mac tylko jednego i jego AP w tym momencie “głupieje” i Cię “wywala” z sieci bo nie wie, który adres jest właściwy.

nie wiem co to za program Atheros Client… mam program do belkina - przez który mogę odnaleźć swoją sieć i sie połączyć z modemem.

a visty nie załaduję :stuck_out_tongue: nie po to kupowałam XP żeby wymieniać go na system który nadal jest w fazach prób ;]

mam bezprzewodową, pisałam przecież :wink:

  1. na pewno nikt nie sklonował mojego jakiegoś tam adresu, cokolwiek to jest ;] problem miałam też na starym komputerze i na innym modemie, identycznie to wyglądało, poza tym żeby się połączyć z moim modemem trzeba znać jego nazwę oraz klucz :wink:

  2. tej drugiej odpowiedzi nie zrozumiałam. mam dwa kompy podłączone. z tym że nie mam neta także kiedy drugi komputer jest wyłączony. nie sprawdzałam czy kiedy drugi komp jest połączony z netem bezprzewodowo, czy wtedy też jest ten problem…