Internet od T-Mobile + duży dom

Siemka mam problem…
przeniosłem sie nie dawno do nowego domu w malej miejscowosci gdzie zasieg jest nikomy zwłaszcza w dolnej czesci domu gdzie obecnie przesiaduje. tu mam zasieg (orange) tylko przy oknie lecz moja kobieta ma tmobile i u niej intenet jest lepszy w tym miejscu niz moj zdecydowlismy sie na wyprobawnie internetu mobilnego od tmobile (moj znajomy mieszkajacy pare domow obok ma i nie narzeka) ale zastanawiam sie jak bedzie odbieral ten zasieg wpadlem na pomysl ze moglbym umiescic ten router od tmobile na samej gorze budynku przy oknie gdzie jest najlepszy zasieg i przeprowadzic kablem utp do samego dolu szybem kominowym i umiescic drugi router…
i teraz pytanie jak to podlaczyc czy wystarczy wylaczyc dhcp na tmobile czy moze podlaczyc pod wan i jaki router potrzebuje do tego znalazlem na olx taki uzywany i pytanie czy bedzie sie nadawal Router ASUS okazja Kraków Dębniki • OLX.pl

Ja mam na dachu takie coś link tylko z modemem nowszym sobie wziąłem, i potem w domu ze dwa w tym stylu . Można przyczepić na ścianie, czy suficie. Łączy się wszystko przewodem, zasilanie idzie tym samym.

W zasadzie załatwia to Internet w domu, zasięg na telefonie w domu 0, w ogóle. Odległość od nadajnika kilka km. Z routerem na dachu mam w zależności od obciążenia między 20 a 80Mb/s.

Przerobiłem wcześniej kilkanaście routerów LTE, anten itd.

mi bardziej chodzi o polaczenie miedzy routerami jak to zrobic zeby dzialalo,

antena tez wchodzi w gre tylko w pozniejszym czasie na chwile obecna wlasnie chcialbym umiescic router w miejscu najlepszego zasiegu i przeciagnac kablem do drugiego routera tylko pytanie jak skonfigurowac obydwa urzadzenia tak zeby dzialaly

ale twoje rozwiazanie jest najlepsze na dluzsza mete tylko pytanie jak masz rozwiazane polaczenie miedzy routerem a rozgaleznikami? kablowo? czy przez wifi miedzy soba pracuja ?

Połączone jednym przewodem, lan. Użyłem płaskiego, tego typu


Dzięki czemu mogłem go ukryć pod dywanem i przy listwach.

Tym samym przewodem idzie zasilanie i sygnał.

Można użyć WIFI do łączenia punktów, ale zdecydowanie pogarsza to jakość połączenia i ping.
Przy większej ilości urządzeń nawet bardzo. W chwili obecnej router LTE jest jednocześnie kontrolerem i mam w domu jedną sieć, w zależności gdzie się przemieszczam, to anteny automatycznie przełączają z której ma iść sygnał.

Co do routerów i anten, należy pamiętać, że zwykłe routery wymagają kabli, na których ponosi się straty, anten na konkretne pasma (szerokopasmowe mają bardzo nędzny zysk), to powoduje, że koszty są spore, a do tego tańsze modele routerów są po prostu nędzne, nie wszystkie mają możliwość wymuszenia pasma, albo automatycznego resetu po utraceniu połączenia itd. o wsparciu aktualizacji już nawet nie wspominając.

Inna opcja, to kupienie płyty mikrotika, modemu lte, wpakowanie w obudowę i podłączenie anten na krótkich przewodach. Też mam takie coś, w innym miejscu, działa doskonale, ale wymagało trochę pracy, trzeba było lutować złącza, trochę kombinować, powyższy zestaw działa bez kombinacji.

Generalnie tak jak mówisz. Stawiasz drugi router. Na którym postawisz DHCP zależy od Ciebie. Lepiej pewnie nie na tym od LTE bo zazwyczaj są bardzo ograniczene, ale to bez większego znaczenia.

Przy dużym domu warto zainwestować w WiFi mesh (o ile masz dobry internet).

Panowie i Panie sprawę rozwiązałem w ten sposob router od tmobile umiescilem na poddaszu gdzie teoretycznie mam 4kreski zasiegu ale szybkosc lata jak chce raz 50 raz 60 raz 30 (downloadu) a router drugi na parterze i wszystko kablem, zeby miec stabilny intenet chce kupic antene zewnetrzna lte ale na routerze nie ma opcji wyboru antena zewnetrzna a wewnetrzna to ozjnacza ze zakup takiej anteny mi nic nie da ??

Do przejrzenia. Łopatologicznie.

Co przez to rozumiesz. Podłacza sie przez SMA. Link ponizej

Skoro nie ma w konfiguracji routera wyboru antena zewnętrzna to znaczy, ze działają i wewnętrzne i zewnętrzna jednocześnie, czyli router sam sobie wybiera gdzie ma lepiej sygnał. Z doświadczenia wiem, 5 lat na LTE, ze w takiej konfiguracji router będzie jechał na wewnętrznych antenach bo do nich ma dostosowane oprogramowanie. Dopóki nie ustawisz na sile zewnętrznej.

Nie wiem jaki to router.
To po pierwsze a po drugie, wkleiłem cytat wypowiedzi autora i zapytałem co przez to rozumie.

P.S. Nie wszystkie routery maja mozliwość odkręcenia anteny zewnętrznej i jej wymiany na „mocniejszą” (SMA)
Jeśli mamy do czynienia z routerem, który sam wybiera sygnał i ma możliwość dołaczenia(wymiany) anteny zewnętrznej to mimo wszystko sądze ze wybierze sygnał z anteny zewnetrznej,zainstalowanej na zewnątrz budynku. Jakoś tak mi sie wydaje ze jest wtedy silniejszy niz za cegłą czy betonem.

to router w ktorym nie ma antenek :frowning:

ale znalazlem rozwiazanie rezygnuje z tego internetu na rzecz net boxa od play mam bardzo blisko antene z play z 4g takze mam nadzieje ze wypali

No to odpada cała zabawa. Wprawdzie znam takiego co rozbebeszył Router-Modem dostawcy i podłaczył antene zewnetrzną ale to zabawa dla elektronika.
Bodajże równiez na Elektroda jest przepis jak to robić.

Z tego co pisze Play wypożycza to cudo na czas umowy, a nie daje na własność.

no racja a po co mi na wlasnosc

T-Mobile daje podobne na raty, a raty wliczone w abonament. Potem jest twoje.

Nie daje a sprzedaje.

Mam w planach takie położenie. Skretka koniecznie 6 Cat. Urządzenia muszą obsługiwać 1 GB. Są one drozsze ale na lata. Planuję na każdym z pięter access Point czyli masz sygnał z WiFi. Do tego w miejscu gdzie będzie podciągnięty internet w domu szafa rac 19 cali (standard w sieciach) i megga porządkuje wszystkie lable. Najlepiej robić teraz aby położyć kable pod tynki i osadzić puszki. Chcę w każdym pomieszczeniu mieć przynajmniej jedno gniazdo ethernet. Dociągnij do każdego tv, kompa w domu itp. WiFi jest fajne jak możesz sobie pozwolić na jaakies przerwania w sieci, jak coś wielkiego pobieram z neta tylko kabel.

Planuje takie rozwiązanie w tym domu tylko jest jeden problem nie wszędzie będą gniazdka ponieważ jedyne o czym inwestor pomyslal w tym domu to peszel idący przez wszystkie piętra na strychu planuje zrobic safe rack tak jak mowisz 19cal ze switchem zarzadzalnym zeby mozna bylo na kazdy access point ustawic daną przepustowość to rozwiązanie na ten moment wydaje mi sie najlepsze